Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a "2. idegen nyelv"?

Mit jelent a "2. idegen nyelv"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha pl. angol-francia tagozatra mennék, akkor angol az 1. idegen nyelv, azt ált. isk.-ban tanultuk, de a francia, mint 2. idegen nyelv, akkor ott az iskolában a 0-ról kezdjük, vagy abból is tudni kell már jó pár dolgot alpból? (remélem értitek, hogy mire gondolok)

2017. nov. 12. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


most végzek gimiben tehát totál értem mire gondolsz :)

Van egy nagyon rossz hírem xD mind a 2 nyelvet 0ról kezditek. Csak az angolt mondjuk heti 5 órában egy gyorsabb tempóban tanuljátok a franciát meg mondjuk heti 3-4 órában és egy viszonylag lightosabb sebességgel.

2017. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a 2. idegen nyelvet csak ott kezdjük el tanulni? Az angollal tisztában vagyok, most vagyok középiskolaválasztás előtt. Mindenképp gimi-angol és még vlmi másik nyelvet szeretnék. A BP-i Berzsenyibe gondolkodok, csak nem tudom mit hogyan kell :D
2017. nov. 12. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

@1 vagyok


én 8 éven keresztül angolt tanultam majd a németet választottam 1. nyelvnek 2.nak angolt.

A logikus ugye az hogy angolt választ az ember de engem nem izgatott a logika :D szóval ha te oroszt tanultál (fiktív nem rád vonatkozik) de angolt és franciát szeretnél tanulni, akkor sincs probléma, mert mindent a legelejéről fogtok venni. Az első nyelv angol és a második nyelv francia esetén is.

A te esetedben a francia egy lassabban tanult nyelv lesz (ha ezt választod) de mindent az alapoktól kezdtek. Nyílván mivel gimnázium, ezért hajtani kell ezerrel + ha megtudtad, hogy felvettek oda akkor azért neten nézz utána az alapoknak, de ha valaki nem csinálja ezt azzal sincs probléma, mert tényleg mindent a legeslegelejéről fogtok tanulni.

2017. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2017. nov. 12. 11:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1.nyelvet egyatalan nem veszitek legelorol.

Altalaban egy szintfelmerot iratnak, abbol a nyelvbol amit altalanosban tanultal, es tudasod alapjan osztanak 2-3csoportba.

Ha ugy van lehet a 3.csoport a nullarol kezdi, de azok a tanulok, akik jobbra irtak, az o szintuknek megfeleloen.

A 2.nyelvet kezditek legelorol, mert a legtobb altalanosban nincs masodik nyelv, esetleg csak szakkor, igy a masodik nyelvet a 9.esek nagy resze egyatalan nem ismeri.

2017. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából erre voltam kíváncsi :D
2017. nov. 13. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy nulláról kezditek-e, teljesen attól függ, hogy a többiek mennyit tudnak. Ha mind kb. egyformán gyengék vagytok, akkor mindegyik csoport elölről kezdi. Ha mind tök profik vagytok, akkor mindegyik csoport eleve nyelvvizsgára felkészítő csoport lesz.

Az első változatra azért nagyobb az esély. ;-)

2017. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!