Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol helyett melyik nyelvet...

Angol helyett melyik nyelvet érdemes tanulni, ami legalább annyira hasznos?

Figyelt kérdés
2008. okt. 23. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Egyetlen nyelv sem közelíti meg az angol nyelv hasznosságát.
2008. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez elég lehangoló.:(
2008. okt. 23. 17:21
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Az EU-ban két "fontosabb" nyelv is van az angolnál, a francia és a német


Ha a globális világot nézzük, akkor viszont egyértelműen az angol.


Szóval nem az angol helyett, hanem az angol mellett érdemes még tanulni egy másik nyelvet. Európában kézenfekvő a német, főleg a magyaroknak (kulturális okokból), illetve mert nagyon hasonlít az angolra, így könnyebb megtanulni. De ehhez tudni kell jól angolul.


Ha viszont megint a globális világot nézzük, akkor a francia lenne a jobb választás, hiszen egyrészt sokkal egyszerűbb a németnél, másrészt többen beszélik.


--egy mindhárom nyelvet beszélő ember--

2008. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az angol mellett a franciát vagy a németet használtad inkább?

Orosz nyelvnek semmi értelme nincs?

2008. okt. 23. 18:17
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy az oroszok "bekeményítenek", talán újra lesz valami kis birodalmuk (II. Szovjetunió?), és az orosz nyelv ismerete ismét hasznos lesz. Reméljük nem így lesz. A jelenlegi formában nem sok értelmét látom az orosz tanulásnak, kivéve, ha nem akarsz orosz nyelvterületre költözni.


A francia nyelvnek gyakorlati hasznát még nem vettem, ennek oka, hogy (sajnos) még nem jártam francia nyelvterületen. De az biztos, hogy a spanyolok, portugálok, olaszok inkább franciául tanulnak, mint németül. Itt az Unió keleti részén inkább németül beszélünk (a finnek is). A németnek már vettem gyakorlati hasznát, Horvátországban pl. sokan beszélik, az angolt nem annyira.


Az angol nyelvnek viszont közvetlenül még nem vettem hasznát, viszont az interneten rengeteget használom. A mai világban az angol nyelv ismerete szinte elkerülhetetlen.


Azt hiszem neked a francia lenne a jobb választás, itthon nem olyan sokan beszélik, és könnyű megtanulni.


--második válaszoló--

2008. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, tanácstalan voltam. Valóban nem nehéz a francia?
2008. okt. 23. 18:53
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Akárki akármit mond, az angol messzemenően egyszerűbb a franciánál, vagy bármely más nyelvnél. Hogy miért? Eleve nem egy túl bonyolult nyelv és az ég adta világon MINDENHOL körülvesz téged, jelen van és a francia tized olyan hasznos nincs, vegyük akár Európát vagy az egész világot.
2008. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ezért írtam, hogy az angol MELLETT.
2008. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Az angol ezerszer egyszerűbb mint a francia.
2008. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ember, tudsz olvasni? És meg is érted? Azt írtam, hogy a francia a németnél könnyebb!


Az angol tényleg a legegyszerűbb nyelv.

2008. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!