Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német B2 szintet mennyi idő...

Német B2 szintet mennyi idő alatt lehet elérni?

Figyelt kérdés
Hetente sok időt töltenék tanulással, szinte csak ezzel foglalkoznék (heti 50-65h plusz magántanár)

2017. nov. 24. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Heti 50-65 óra? Felejtsd el, bele is őrülnél. A nyelvekre hatványozottan igaz, hogy nem lehet instant módon megtanulni, idő kell és sok ismétlés, hogy minden leülepedjen. Egy nap kb 20 szónál többet nemis lehet memorizálni úgy, hogy az meg is maradjon, és a nyelvtani dolgokat is sokat kell gyakorolni. Ne terheld túl magad, felesleges, mert ehhez idő kell, különben csak összekeveredned a fejedben a tanult dolgok, és a szavak. Lassan járj, tovább érsz.


Szerintem amúgy B2, tehát középfokú szinthez kb 1,5 év kell, ha napi szinten legalább 2-3 órát foglalkozol vele(plusz szabadidődben filmnézés, olvasás németül, amennyit csak lehet). De ez nagyban függ attól, hogy mennyire vagy fogékony rá.

2017. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintemy fél év alatt. (Ha már tudsz mondjuk egy másik idegen nyelvet.)
2017. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem gimiben minősíthetetlen kategória volt a német tanárom, de 2 éven keresztül eljártam heti 1 órában külön tanárhoz és simán meglett a B2.
2017. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-3 év
2017. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem heti 50-65 óra nem sok. Mi is tanultunk legalább ennyit anglisztikán. És ez 5 évig ment.
2017. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!