Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék felkészülni az...

Hogyan tudnék felkészülni az angol emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
Milyen gyakorló könyveket használjak pluszba? Mennyire nehéz? 4 gimnáziumi év alatt, kezdőként el tudok odáig jutni?

2017. nov. 30. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Beszerzel 5-6 közép és felsőfokú könyvet és azokon átrágod magadat egy fél év alatt mint Micky Mouse a medvesajton. Ennyi.
2017. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
ha rossz a nyelvérzéked akkor minden energiádat bele kell fektetni, de lehetséges. Könyvekből is sokfajta van, nézegess néhányat, fogadj tanárt is ha kell
2017. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell hozzá egy gyakorló könyv sem. Csináld meg az összes érettségi feladatsort (az őszit is), nekem így lett 73%.
2017. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Jézus úristen felejtsük már el ezt a rossz nyelvérzék dumát! Ez egy készség. Akkor lesz jó, ha rohadt sokat gyakorlod. Aki többet gyakorolja, annak jobban megy. Amerikában minden született amerikainak jó a nyelvérzéke, mert folyékonyan meg tud tanulni angolul. Magyarországon meg magyarul. Jé, de érdekes!
2017. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Aki többet gyakorolja, annak jobban megy."


Ennyi. És milyen sokan nem veszik észre, és a tanár szidják, meg az iskolát, az iskolarendszert, meg mindent, amit lehet...

2018. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy amint megvan egy alapszintű nyelvtudásod, és nagy erőfeszítéssel képes vagy megérteni egy-egy filmet, sorozatot, cikket, nézz sorozatokat, filmeket, és olvass híreket vagy bármit, ami érdekel. Kezdőként segíthet, ha olyan sorozatokat vagy filmeket nézel, amiket magyarul már láttál (a magyar felirattal nézés csak akkor ér bármit is, ha a beszédre figyelsz, de ezt tapasztalatból beszélve, elég nehéz megcsinálni).

Én órán kb. semmit sem tanultam angolul, azután elkezdtem olvasni, sorozatokat nézni, és most van egy 90%os előrehozott emeltem (egy évvel azután tettem, hogy ezeket a dolgokat elkezdtem volna), és felsőfokon olvasok, írok, hallok és beszélek angolul.

Tudom, az elején nagyon nehéz ezeket csinálni, viszont hosszú távon kifizetődő lesz, hisz olyan cselekvések közben tanulod a nyelvet, amiket amúgy is elvégeznél!

2018. febr. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és egyáltalán nincs jó nyelvérzékem, finoman szólva nem voltam a legjobb a csoportomban. Egyszerűen fontos, hogy élvezd, amit csinálsz, akkor jobban tudsz figyelni és megjegyzed a dolgokat.
2018. febr. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!