Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvvizsga...

Középfokú angol nyelvvizsga segítséég?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni tőletek angol középfokú szóbeli nyelvvizsga ügyében. Van egy alapfokú nyelvvizsgám és most szeretnék középfokúzni. Jól beszélek angolul viszont nagyon izgulos vagyok és az első nyelvvizsgámon is szóbelin annyira izgultam hogy alig jutottak eszembe szavak,a legkönnyebbek is alig. És nagyon aggódóm,hogy esetleg nem értek meg valamit meg igazábol telc nyelvvizsgát tennék mert az a legkönnyebb viszont én ettől a párban vizsgázástól is tartok valamiért,nem tudom miért. Valami biztatás vagy segítség a nagy izgulás,aggódás és felkészülési lehetőségeket tudnátok nekem mondani?

2017. dec. 6. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A telc azert konnyu, mert konkretan temakrol perceket beszelned nem kell. De atlagos temakban rendesen egy masik emberrel tudnod kell kommunikalni. Ez van akinek konnyu, de valakinek jobb bemagolni a temakat es "eloadni".

Illetve a telc szobelin, meg van egy nehezebb feladat, a szovegerteses. Amikor egy szoveget (nem eppen egyszeru) meg kell vitatnod a paroddal.

Szoval ezeket atgondolva donts, biztos telcre szeretnel e menni, illetve biztos most e.

Mert egy nyelvvizsgat a sajat keppessegeid szerint kell valasztani, es nem ugy, hogy mi a legkonnyebbnek tartott. Mert mindenkinek mas a konnyu:)

2017. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolkozz hangosan angolul, hazafelé sétálva, zuhanyzás közbe meg ilyenek.
2017. dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En a dexamosat csinaltam az egyszeru :) en azt hittem elrontottam anno a szobelim es 100% lett
2017. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az Origo szóbelijén voltam most dec. elején, szóval eredmény még nem most lesz, de bizakodom. Én pont azért nem választottam mert nem tudtam volna kivel párban menni, aztán ott meg kapjak párnak egy hasonlóan izguló vadidegen embert, akivel esetleg kölcsönösen beforgatjuk egymást valamibe... Szóval én az Origo mellett döntöttem. Nem volt egyáltalán olyan vészes, mint amire számítottam, mert gondolatban persze már teljesen túlmisztifikáltam az egészet. A vizsgáztatók, mármint aki velem beszélgetett nagyon rendesek voltak, normálisan beszéltek mármint nem hadartak direkt, szóval nem az volt a céljuk hogy szándékosan megnehezítsék a dolgom. Az Origós szóbelinek 3 része van: húzol télelt, aztán két kép egyet kiválasztasz, szituáció.

A tételnél elkezded,de pár mondat után ha mondasz valamit, ami esetleg felkelti az érdeklődésüket tuti rákérdeznek, hogy ez mi, hogy van, mesélj róla stb. Aztán visszatérnek a tételhez és onnan kérdeznek szóval ezt inkább párbeszédnek, beszélgetésnek mondanám. A képnél mondhatod ami csak eszedbe jut, csak beszélj, kicsit azért vonatkoztass el tőle. A szitut tartják szerintem a legnehezebbnek ott nem nagyon van felkészülési idő, elolvasod a kártyát aztán már kezdik is. Persze ha elakadsz segítenek azért itt is.

2017. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* jav. azért nem a Telc-et választottam.
2017. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na majdnem elfelejtettem az Origo szóbelinek természetesen a magnó is része, az előző nap volt. Az sem vészes, meg arra aztán lehet gyakorolni rengeteget.
2017. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!