Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik választásnál lenne...

Melyik választásnál lenne nagyobb esélyem a nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszan írok, de megtisztelnél vele ha végig olvasnád és válaszolnál :)


Amit rólam tudni érdemes: meglenne a diplomám ha csinálnék nyelvvizsgát, jól beszélek angolul, gimiben ment (anno 5 éve) érettségim van belőle 4 es lett, úgy hogy ne mis tanultam rá. Magamat nagyon okos embernek tartom. Nincs pénzem és komoly tanárt nem tudok fizetni sok órára. Nem akarok ezzel bajlódni, csak legyen meg a papír ennyi. Középszint a cél.


A választás: 60 órás nyelvtanfolyam, 800 Ft/ óra áron, nem sokat tudok róla, de fix időpontban van, csoportos. Ami miatt félek tőle, ha kapok egy csomó kezdő csoporttársat, vagy olyat akik nem foglalkoznak vele, akkor nem tudok haladni és nagyon sajnálnám a kidobott pénzt. Meg nem tudom, hogy ez a tanár vizsgáztat e illetve nem tudom a referenciáit, de hétfőn kellene eldöntenem hogy indulok-e. Azt mondta haverom hogy szerinte nem lenne jó nekem a tanfolyam, elég stresszes életet élek, és mint mondtam nem hiányzik az angol de valahogy le kell tenni, szóval egy tanfolyamnál szerinte nem tudnék figyelni, mint ha egy ember foglalkozna velem.


B megoldás, egy csoporttársam 2 éve van nyelvvizsgája, előtte a szóbelije megvolt, jól beszéli az angolt, most készül felsőfokra, az alapfok meg már 8.ban megvolt neki. Középszintre 6 ból 6 embert készített fel, szóval nem gyakorlott tanár, de az arány jó. 1000 Ft / óra, nincs nagy különbség, rugalmasabb az időpont, saját tempóban is tudok haladni, viszont nem tanár hanem csak egy ember akinek van nyelvvizsgája. De hitelesnek tűnik. És ami fontos hogy nem előre kell kifizetni a díjat, nyugodtan visszamondhatom közbe, másiknál 2 részlet van...


Állítólag egyedül is fel lehet készülni, de nekem már 1 éve nem megy, illetve jártam komolyabb tanárhoz 3000/ óra... de most munkanélküli vagyok, de van valami jövedelmem és most mindet az angolra akarom feltenni.

Másik dolog, hogy munka mellett nem tudtam otthon készülni. Most lenne időm de nincs kesem, vagyis csak ennyi van.

Szóval A vagy B megoldás a nyerő??



2017. dec. 8. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
4-es érettségivel 5 évvel ezelőtt kifejezetten gyengén beszélted az angolt. Ha azóta nem tanultad meg jobban, esetleg még felejtettél is, akkor most is (esélyesen nagyon) gyengén beszéled. A csoporttársad se beszél jól angolul, ha most még csak tanul a felsőfokúra. 60 órával viszont csak adsz egy pofont a szarnak. Egyik felvetésed se jó.
2017. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
B. Szerintem jobb, ha csak veled es a benned felmerulo kerdesekkel foglalkoznak, a csoportos oktatassal az a baj, hogy nem jut mindenkire eleg ido. Valamint dög unalmas olyan tananyagot is újra meg újra meghallgatni, amit 1-2 emberen kívül már mindenki ért, tanult, tud.
2017. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Én elolvastam, de nem tudom megmondani, hogy neked melyik megoldás a nyerő. De ha te nagyon okos embernek tartod magad, megbirkózol vele. :D
2017. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
2017. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
B
2017. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pl az egyetemi angolra jártam egy évig, ott teljesen felkészítettek a nyelvvizsgára. Nálatok nimcs ilyen lehetőség?
2017. dec. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

akkor most úgy mondom hogy nálam az angol tudás maximuma, a középszint, mert nekem ennyi kell.

1 éve diplomáztam, aztán elmentem melózni. Elég gyenge angol tanár volt nálunk az egyetemen, viszont a gimiben nagyon jó tanár volt, ott alap órán is a nyelvvizsgára készültünk, szóval az érettségi simán meglett.

2017. dec. 8. 23:22
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Na azert itt egy eleg bekepzeltseg van es jól beszélek angolul, gimiben ment (anno 5 éve) érettségim van belőle 4 es lett, úgy hogy ne mis tanultam rá. Magamat nagyon okos embernek tartom.

Vicces vagy kerdezo (szemelyes velemeny)

Mivel ha olyan okos lennel amilyenek magad tartod akkor mar meglenne a nyelvizsgad. Szoval ebbol az jon le hogy meg se vagy olyan okos.

Es miert? Mert anno nem csinaltad meg.

Szoval nincs mirol beszelni.

Ha jol beszelsz angolul akkor miert kersz segitseget?

Ha jol beszelsz angolul akkor miert mennel tanarhoz? Es miert nincs nyelvizsgad? Ne fenyezd magad ha fele sem igaz.

Tanacs:

Ha nincs penzed tanulj angolt netrol mivel okos vagy konnyen megerted magadtol is.

Sok segitseg van neten . ;)

2017. dec. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

de konkrétan a nyelvizsgára úgy kell felkészülni hogy amit kérdeznek arra tudjam a választ, nyelvtani dolgokat kell tudni van vagy 600 féle igeidő...

egyszerű a válasz azért nem lett meg mert nem érdekelt, minek fizessek érte? most kell a diplomához ezért akarom megcsinálni.

2017. dec. 9. 15:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te hova jártál középiskolába, hogy nem mondták meg neked, hogy egyetem előtt tedd le a nyelvvizsgát, amíg van időd és friss a tudás a fejedben.

Ha ennyire nincs pénzed szerintem B és vegyél egy könyvet ami elmagyarázza az összes nyelvtant (szótárat is láttam már, amiben van nyelvtan, lehet az jobb megoldás lenne). Keresd meg a gimis jegyzeteidet, nézd át azokat is.

2017. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!