Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat magyaru...

Mit jelent ez a mondat magyarul? She would think he was mocking her with his sweet nature. Ő (Nő) gondolná, hogy a férfi gúnyolódik rajta (nő) nem tudom, most ki gúnyolódik kin?

Figyelt kérdés
2017. dec. 9. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

A férfi gúnyolódik a nőn.


Azt hinné (a nő), hogy a mesterkélt mannerizmusával gyúnyolódni próbált (a férfi).

2017. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nő azt gondolná, hogy a férfi gúnyolódott vele az ő (a pasi) édes természetével.
2017. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem inkább az érdekel,hogy ha az eleje would think azaz azt gondolná,akkor a másik része az most valós múlt vagy csak feltevés,azaz gúnyolódna vele.
2017. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Valós múlt. Itt a she would think arra utal, hogy she bizonytalan, és még nem biztos abban, hogy he valóban gúnyolódott vele-- bár she így gondolta.


Másik példa:

"I would think it was a dog that ran across the street"


Ellenben a sima I think-kel:

"I think it was a dog that ran across the street"


Van egy kis különbség a kettő között, mégpedig az, hogy míg a második kijelentésben, egészen, olyan 80%-ban biztos vagy benne, hogy egy kutya volt az, ami átfutott, az első mondatban a would, egy kicsit kimértebb, ad egy kis helyet arra, hogy valaki kijavítson, mert még kevésbé vagy biztos a dolgodban, mint a második mondatban. Remélem valamennyire érthető voltam.

2017. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi!
2017. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!