Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi németül, hogy "Elkaptam...

Mi németül, hogy "Elkaptam egy nagyon fertőző vírust"?

Figyelt kérdés

Valaki segítene nekem azt megfogalmazni németül, hogy hogy van az, hogy "Elkaptam egy nagyon fertőző vírust és 10 napig nem mehetek suliba."?

Köszönöm!



2017. dec. 12. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért pont németűl kell?
2017. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Rick Mave ***** válasza:
74%

>> Ich habe mir ein hochansteckendes Virus eingefangen und kann in den kommenden 10 Tagen nicht in die Schule gehen.


vagy ékesszólóbban, szofisztikáltabban:


>> Da ich mit einer hochansteckenden Virusinfektion erkrankt bin, kann ich auf ärztliches Anraten in den kommenden 10 Tagen nicht am Schulunterricht teilnehmen.

2017. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
I got a germ.
2017. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rick, miert neha "das" Virus, maskor meg "der" Virus? Mindkettö variaciot lehet hallani. LG.
2017. dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Rick Mave ***** válasza:
73%

A DUDEN nagyon jól elmagyarázza ezt itt:


[link]


Amit talán egyértelműbbé tehetett volna a DUDEN az az, hogy a köznapi szóhasználatban "das Virus" használatos, ha betegséget okozó virusról (Medizin) és "der Virus", ha számítógépes virusról (Computertechnik) van szó. Azért ha valaki a der/das-t ebben az esetben véletlenül összekeveri, az bocsánatos bűn, ez nem olyan, mintha mondjuk azt mondod, hogy "die Stuhl", ami nagyon fülbántó szarvashiba.

2017. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Merci vielmol!
2017. dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rick Mave ***** válasza:
Gärn gscheh!
2017. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!