Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell a németben kiejteni...

Hogy kell a németben kiejteni a szó végi R hangot?

Figyelt kérdés
Nem tudok raccsolni.
2017. dec. 16. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Van, hogy igazából semennyire (pl. immer, weiter, wieder), más esetekben is csak kissé (pl. der, Uhr. Ohr). Hallgasd meg egy online szótárban!
2017. dec. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hiába hallgatom nem tudom utánozni őket. Szerintem a nyugat európaik mind beszédhibás emberek. Selypítenek, raccsolnak, orrhangon beszélnek, pampognak, stb.
2017. dec. 16. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Akkor mondd szarul! Vagy mondd meg neki, hogy: ih ferstée niht, sprehen zi ungáris.
2017. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem értem, beszéljen magyarul :-) bitte.
2017. dec. 16. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgy is jó. :-) De azt is mondhatod, hogy sertéspörkölt galuskával, bitte.
2017. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gehen Sie geradeaus in Stalingrad.
2017. dec. 16. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Mintha répát ropogtatnál.
2017. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanulj meg! Mi értelme van annak, hogy megtanulod a nyelvtant és a szókincset, majd kimész és olyan akcentussal beszélsz, amitől elszaladnak az emberek?
2017. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Achillesz!

Kimondjuk ám a "ch" hangot rendesen és a hát is ejtjük, tompán. Nem tudom elmagyarázni.

"iKh" nem "ih" és sprekhen"

Szóval nem kihagyjuk, bonyulult kicsit, de ez hibás.Az is, amikor simán "k" hangot mondanak.

És az "immer" és "wieder" szavaknál is ejtjük az "r" hangot, csak nem annyira pergetve, mint a magyar.

2018. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!