Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam nyelvvizsga javítása?

Euroexam nyelvvizsga javítása?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsgán kicsit elnéztem a dolgokat de időben észrevettem. Kb 3-4 kérdésre a választ a Reading részben rossz helyre írtam. Odahívtam a felügyelőt, és azt mondta hogy nyugodtan írjam mellé a jó választ. De mivel tudom, hogy a válaszokat számítógép javítja, van arra esély, hogy valami megnézi a jó válaszokat amit mellé írtam?
2017. dec. 16. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ma voltam és nekünk azt mondta a felügyelő hogy ne is javítsunk a megoldólapon mert az 0 pont. Gondolom a te esetedben sem veszik figyelembe.
2017. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" Javíthatok vagy nem az ikszelős feladatokban?


A vizsgafeladatok egy részét vizsgáztató tanár javítja, ezekben a jól követhető, olvasható és egyértelmű javítást az értékelők figyelembe tudják venni. Az "ikszelős" illetve feleletválasztós feladatok válaszlapjait azonban számítógép dolgozza fel. Ha a gép egy javított válaszba botlik, nem tudja eldönteni, hogy az "A vagy a C" a jó válasz. Szintén a gépi feldolgozás miatt fontos, hogy a válaszlapokon jól láthatóan, a megadott "doboz" belsejébe kerüljön az "iksz".


A megfelelési küszöbhöz közeli (attól csak 1-2%-kal elmaradó) eredményű dolgozatokat az eredmények véglegesítése előtt ismételten ellenőrizzük, beleértve az "ikszelős" feladatokat is. Mivel ezt felkészült munkatársak végzik, ha voltak nem egyértelműen javított válaszok, akkor ilyen - de csak ilyen - esetekben ezt figyelembe tudják venni.


A vizsgalap fejlécén szerepelő utasítást ("Do not make corrections" vagy „Nur eine Lösung angeben. nicht korrigieren!”) feltétlenül érdemes betartani, mert több ezer vizsgalap határidőre történő feldolgozása érdekében csak az egyértelmű - ha lehet, javítáok mellőzésével megadott - válaszok figyelembe vételét tudjuk az értékelés során garantálni." Kevesebb ideig tartott nekem kikeresni ezt a választ, mint neked kiírni a kérdést!

2017. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták (én is tegnap voltam), hogy aki ott valamit elcsesz, az nem fogja megkapni azt a pontot. Viszont ahogy az előző írja, ha nagyon határon van a dolgozat, akkor megnézik külön is.
2017. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2017. dec. 18. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!