Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelv tanulás hogyan?...

Spanyol nyelv tanulás hogyan? Könnyen?

Figyelt kérdés
csak saját döntésből szeretnék spanyolt tanulni, esetleg van itt valaki aki tanulja a nyelvet, és tud tanácsot adni, hogyan érdemes elkezdeni? esetleg létezik olyan könyv, szótár, ahol nem csak a fordítás van, hanem az is hogyan kell kiejteni?

2017. dec. 31. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Őszintén szólva egyedül elkezdeni egy nyelvet mindig jóval nehezebb szerintem. Nekünk például a Colores könyvekből tanítják, abban van magyar nyelvű magyarázat, de nem tudom az neked mennyire elég. Személy szerint nekem mindig kellett, hogy valaki elmagyarázza és ne csak a könyvhöz tudjak nyúlni. Aztán ha már egy kis alapot összeszedsz, akkor tudok még ajánlani könyveket, amiket most szándékosan kihagyok, mert teljes mértékben spanyol minden magyarázata. Duolingoval érdemes még próbálkozni (azt hiszem ott csak angol-spanyol párosításban tudod, mert magyar nincs). Így elsőre ezeket tudnám ajánlani. Ha kérdésed van, írj nyugodtan.
2018. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, tanárhoz nem tudok menni, külföldön élek, de angol nyelvterületen, azzal is hadilábon állok, ugyanis végig a sulikban németet tanultam, tehát az angolt is 0ról kellett kezdenem, most a szavakat úgy tanulom, hogy szótárazok, magyar, angol, spanyol.


Az angol egyébként nem is tetszik, a spanyol olyan szép dallamos nyelv.


Annyit elolvastam a neten mit hogyan kell kiejteni, de nekem a szavak tanulása is nagy kihívás, egyszerűen nem marad meg az agyamban, és még alig járok pár szónál, hol van a többi 1000....

2018. jan. 1. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
A Colores elég rossz könyv, a Gente sokkal jobb, de mondjuk elég drága. De sajnos lehet, hogy az csak spanyolul magyaráz. de ha már tudsz, érdemes áttérni rá.
2018. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!