Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemes nekikezdeni az...

Hogy érdemes nekikezdeni az ukrán tanulásának?

Figyelt kérdés

Szeretném rövid idő alatt az alapokat megtanulni. Igazából a legfontosabb szavak kellenének, és mivel ehhez a nyelvhez van motivációm, talán tovább is menni.

Először is a „szia/ jó napot”, „viszlát”, „köszönöm”, és ilyenek kellenek. Találtam egy oldalt, ahol kimondják ezeket, látom leírva is (mondjuk ez nekem furcsa,

В––, elvileg ez az ő, mint fiú. De mik ezek a kötőjelek?). Bocsánat, csak nagyon kezdő vagyok.


Először a beszédet tanulnám meg, aztán írni. Az írásjelek elvileg megegyeznek az oroszéval, de az az igazság, hogy nem tanultam oroszt. Ebben talán apukám tudna segíteni, neki még kötelező volt. De a kiejtés is ugyanaz, meg a betűk sorrendje? Vagyis értitek. Az abc-ben.


És talán egy idő után érdemes lenne könyvet is használni. Nemrég benéztem egy könyvesboltba, sehol nincs semmilyen ukrán dolog. Se könyv, se szótár, de még valami füzet sem...


Bocsánat az összeszedetlenségért, remélem a lényeg érthető



2017. dec. 29. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Én itt kezdtem. Egész jó, bár azt nem találtam meg, hogy a cirill betűk kiejtését leírja-e valahol. Nekem segített, hogy ismertem más (egyébként nem cirill írással rendelkező) szláv nyelvet.De bőven elég lehet egy táblázat, ahol le vannak írva a jelek magyar megfelelői :) Hajrá!

Biztos vagyok benne, hogy jó alapokat tud nyújtani a duolingo. Az angolt már végigvittem (azt tanultam előtte is), most ukránul, németül és olaszul tanulok belőle.

Ha nem jönne be vagy segítségre van szükséged, esetleg össze tudlak kötni valakivel, aki az ukránt anyanyelvi szinten beszéli (meg a magyart is), de ezt tényleg csak akkor tenném meg, ha "muszáj".

2017. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom a Duolingot :)
2017. dec. 29. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

"В––, elvileg ez az ő, mint fiú. De mik ezek a kötőjelek?"

Valamiért nem mutatja a karaktert, він akar lenni.


Az írásjelek nem teljesen egyeznek. A kiejtés is más, mint az orosz.

Szerintem keress egy tanárt, aki beszéli a nyelvet, könyvekből nem fog menni a kiejtés, meg kell is , aki ellenőriz.

2017. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szinte sehol nem írja a többit, más nyelveknél sem... Azt hittem, ez valami sajátosság a nyelvben, de akkor mégsem.


Rendben, csak sajnos elég nehéz ukrán tanárt találni, de akkor ezek szerint muszáj lesz :D

Neked is köszönöm a választ

2017. dec. 29. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
a google fordítója is tud kiejteni egyébként. Meg a Duolingo is. De lehet, hogy egy idő után majd nem árt a nyelvtanár.
2017. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezzel próbálkozom :D nem tudom, mennyire jó

2017. dec. 29. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Tanárt keress, esetleg jó ötlet lehet összebarátkozni olyanokkal, akik Kárpátalján élnek, ők valószínűleg beszélnek ukránul.

Az oroszhoz képest nem olyan nagy a különbség, persze van, de még én is elboldogultam egy középfokú orosztudással (pl. boltban megértettem mi van a zacskóra írva, de szóban csak oroszul kommunikáltam), az orosz barátnőm pedig nehézség nélkül társalog ukrànokkal úgy, hogy mindketten az anyanyelvükön beszélnek.

2017. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Könyvet tudok neked szerezni.
2017. dec. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Te láttál valahol?
2017. dec. 31. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!