Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsgára...

Középfokú nyelvvizsgára tanulás otthon?

Figyelt kérdés

Szeretném idén letenni, de nem tudom hogyan láthatnék neki egyedül. Úgy gondolom megmaradt az erős közép angolom, erre építenék/erősítenék rá, mert azért felejtek. Főleg az írással vannak gondjaim.


Van itt olyan, aki otthon tanult? Mi a tanácsod?


2018. jan. 3. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Én otthon tanultam. Megvettem a szimpatikus nyelvkönyveket, feladatgyűjteményeket (nekem az oxford angol nyelvtan jött be), meg a kinézett nyelvvizsgához tartozó vizsgafeladatos könyveket (nekem ez origós volt, de ha mondjuk terces nyelvvizsgára mész, akkor nyilván azt a fajtát érdemes), és azokat csinálgattam végig.

Nekem rengeteget segített, hogy angol nyelven játszom online, ott *muszáj* angolul kommunikálni a más játékosokkal. :) Szóval az esszék/levélírások mellett én az angol nyelvű fórumozást, chatelést javaslom kötetlen gyakorlásnak.

2018. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

jaja ismerős, én is játékokból tanultam meg a nyelvet. Teljesen megértek mindent, úgy ahogy ki is fejezem magam (most is angol podcast et hallgatok), max az írás nehezebb.


Amúgy sikerült?

2018. jan. 3. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, elsőre meglett. :) A Rigó utcában voltam, bár régen rossz híre volt, de mostanra nagyon jók.

Sőt, azóta, azt hiszem, a nyelvtanon még könnyítettek is (egy-másfél éve körül?), én még előtte voltam.


Nekem a szóbeli volt a mumus, de ott is jó fejek voltak. :)

2018. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én az Origós szóbelin voltam voltam most decemberben. Elsőre meglett pedig tartottam azért tőle. Fent vannak a tételek azokat kidolgoztam. De ne úgy képzeld hogy azt hagyják elmondatni veled. Kis bemutatkozás utána rátérnek a húzott tételre. Mondasz pár mondatot, kérdeznek, kicsit elkanyarodnak a témától aztán vissza, szóval inkább ilyen beszélgetés jellege van. Inkább az a fontos ilyenkor milyen gyorsan reagálsz. Aztán képet húzol. Ott lehet beszélni, ami eszedbe jut mondhatod. Kicsit azért vonatkoztass el tőle. Utána szituáció. Szerintem sokaknak az a legnagyobb mumus, de ott is segítőkészek. Ketten vizsgáztatnak, egyikkel beszélgetsz, a másik közben pontoz. Kb. 20 perc az egész.

A labor sem vészes, arra pedig rengeted feladat van a neten.

Ja és én sem jártam tanárhoz, önállóan tanultam, 2 kisgyerek mellett éjszakánként, úgyhogy nekem így a felkészülés több időt vett igénybe. Kb. tavasszal kezdtem el és a decemberi vizsgaidőszakot céloztam be magamnak. Sikerült is.

Írásbeliben sajnos nem tudok segíteni.

2018. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

de tök jó legalább olvasni, hogy nem rettegtek, meg összejött.


másoktól mindig hallom mennyire nehéz stb. Nekem inkább visszacsatolásnak kéne, mert nem vagyok magabiztos benne, pedig úgy gondolom jól megy.


Rakat könyvem van, előkapom lassan őket.

2018. jan. 3. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!