Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ORIGO felsőfokú szóbeli...

ORIGO felsőfokú szóbeli nyelvvizsgával rendelkezők válaszát várom?

Figyelt kérdés

Ezekre lennék kíváncsi:

-mennyire volt szigorú az egész (vizsgáztatók, pontozás)

-nektek mi volt a szituáció és milyen képeket kaptatok

-a hallott szövegértésnél milyennek találtátok a magnót


Előre is köszönöm a válaszaitokat. :D



2018. jan. 3. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

A közhiedelemmel ellentétben az origó ( az az rigó utcai ) nyelvvizsga nem "kemény" :) Én 16 évesen tettem le az angol origó felsőt.


Most 20 vagyok ... szóval nem biztos, hogy mindenre jól emlékszem és pár dolog változgatott is.


-A vizsgázgatók a szükségesnél többet nem beszéltek. Néha körbe jártak és 1-2 embernek megnézték a szótárát kb 30ból.

(de amikor én írtam több nyelvből raktak felsőt ugyan abban a teremben, mert arra kevés jelentkező volt)


-Ötletem sincs :D már csak arra emlékszem, hogy egy űrhajót kaptam és utána elkezdtem beszélni a közlekedésről.


-Nagyon könnyű volt és ha jól emlékszem mindenki kapott egy fülest, hogy jól hallja és egy másik teremből irányították. Szóval a bent lévő nő csak felügyelt.

2018. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D Jöhetnek még válaszok :)
2018. jan. 5. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:

En tavaly csinaltam meg a szobelit, nagyon aranyosak voltak a vizsgaztatok. Szerintem korrekten pontoztak, annyi pontot kaptam amennyire szamitottam😁

A szituaciora mar nem teljesen emlekszem, de olyasmi volt, hogy a baratnom depresszios es fel kell viditanom, kell kerdeznem a problemajarol, meg kell azt oldani es ki kell mozditanom ot a hazbol. Szerencsere eleg konnyu tetelt huztam😁

2 kepet kellett huzni, az egyiken epitkezes volt, a masikon pedig egy beteg kislany.

A magno nem volt nehez, bar en elotte megcsinaltam rengeteg feladatot, tehat ha te is alaposan felkeszulsz akkor menni fog! :)

2018. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :D
2018. jan. 9. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Legalább öt témát kellett érinteni.

Amúgy sokkal nyugodtabb/megnyugtatóbb volt a hangulat, mint amit én vártam. Tényleg arra kiváncsiak, hogy Te mit tudsz és nem arra, amit nem tudsz.

Viszont a szimpátia "játszik". Sajnos.... De, ez lehet

csak rosszindulat a részemről....

Igy is meg vagyok elégedve, bár a LABOR eredményt még

nem ismerem...

2018. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Remélem sikerül :D Amúgy mi volt a szituáció és a képes feladat? :D
2018. jan. 20. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Két kép közül kellett választani:

- elektromos autó

vagy

- partnerkapcsolat


Mindkettő jó lett volna, de nekem a partnerkapcsolat jobban tetszett.

Utána a városi - falusi élet különbsége, előnyei,hátrányai voltak.


A társalgás pedig a hamis nyelvvizsga bizonyitványokról szólt és a nyelvtudás / nyelvtanulás szükségességéről.


Hirtelen nem emlékszem, mi volt még, de a munka és a család is szóba került....

2018. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!