Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek eltudnék a nyelvtu...

Szerintetek eltudnék a nyelvtudásommal boldogulni Angliában? Hogyan tudok még többet fejlődni?

Figyelt kérdés
Van felsőfokú szóbelim ami 80%os lett, és megértem a filmek/sorozatok durván 85-90%át, a tanárom szerint a beszédem is nagyon jó.Azonban mégis érdekelne hogy ezzel el tudnék-e boldogulni egy olyan országban ahol az angol a hivatalos nyelv.Tapasztaltokat is írhattok aki már kipróbálta magát élesben!:)

2018. jan. 6. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

*el tudnék boldogulni


Ha nem lesz szükséged szaknyelvre (tudományok, mechanika, stb), akkor elleszel. Hétköznapi beszédben ugyanolyan a kommunikáció, mint a sorozatokban.

2018. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Végre egy őszinte ember :)
2018. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vannak olyan részek pl. mondjuk egy brit sorozatban amikor kb mormognak, és akármennyire akarok ezeket a részeket nem tudom megérteni:D Nyilván az ilyen nem gyakori, de mégis van.
2018. jan. 6. 19:17
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
De ha ott vagy, akkor meg tudod mondani a brit emberkének, hogy "I didn't hear that clearly. Could you repeat it, please?"
2018. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Osztályunkban volt egy srác, 11.-ben még meg is bukott angolból, és középiskola elvégzése után nagyon hamar kiköltözött Angliába. Bár nem egyedül, másik osztálytársammal együtt vágtak neki.
2018. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
*és a másik mate-em ő pl okos gyerek volt
2018. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Én a kozépiskola alapp éppen hogy nem buktam meg angolból. Mégis volt az a 'remek' otletem, hogy kikoltozok Angliába. Az elso év az nagyon rossz volt. Semmi onbizalmam nem volt megszólalni, nem értettem semmit. Nagyon lassan sikerult elérnem azt a szintet, hogy már nagyon alapszinten tudjak kommunikálni. A második és harmadik év ilyen volt. Plusz a harmadik évben vettem gyerekeknek szóló természettudományos tankonyveket és azokból tanultam a szókincset. A negyedik évre beiratkoztam egy tudományos szakképzésre. Év végére sikerult elérnem, hogy esszéket magabiztosan egybol a word-be tudjak írni és csak utólag csekkoljam le a helyesírást. A beszédem is sokkal érthetobb lett. Most az otodik évben folyatom a képzést, már nagyon jól megy, plusz emellett van angolom is ahol a szépirodalmat tanulom és azóta a beszédem és az írásom sokkal választékosabb lett. Ez én vagyok, kezdeti minimális szorgalommal és rossz nyelvérzékkel.

Barátnom otthon germanisztikát tanult az egyetemen, tehát jó nyelvérzéke volt, igaz angolt egy kicsit tanult elotte. A kozépfokú nyelvvizsga szintje alatt volt. Neki segítettem kijonni. Kezdetben csak makogott, de egy hónap alatt feljott arra a szintre amit nekem egy év alatt sikerult elérnem. Egy fél évvel késobb azon a szinten volt, ahol én a harmadik évben.

Ez az a szint ahol már meg tudod magad értettni. Ha nem is mindent, de visszakérdezve már nem jelent gondott a beszélgetés. Ezzel a szinttel el tudz végezni gyári munkákat, mekiben dolgozhatsz, szakács, pincér lehetsz. Ezekkel a munkákkal is lehet jól keresni. Viszont ha erre a nyelvtudásra rágyúrsz, akkor irodába is el tudsz helyezhedni.

2018. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nyílván nem tölthetnék be ezzel a tudással semmi komolyabb munkapozíciót, de ha arra specializálódok majd ahogy az utolsó is írja csak menni fog.
2018. jan. 7. 00:53
 9/12 A kérdező kommentje:
Mennyire kéne rágyurnom utolsó válaszoló?? :D
2018. jan. 7. 00:55
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
NAgyon!
2018. jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!