Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek középfokú...

Hogyan készüljek középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
A BME egynyelvű vizsgáját néztem ki magamnak. Van egy alapszintű tudásom csak kissé megkopott már. Milyen tanácsokat tudnátok adni? Elsősorban magamtól szeretnék felkészülni az írásbeli részére.

2018. jan. 8. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is BME egynyelvű angol nyelvvizsgát csináltam nyáron, elsőre meglett. Pedig kicsit nehezebb volt, mint gondoltam, de mégis meg lehetett oldani. Alapvetően annyit kell hozzá kb tudni, mint egy angol érettségihez + nagyon sok nem túl egyszerű szóval volt tele, amiket suliban nem tanítottak, de az áthidalható, mert szótárt lehetett használni. Ha soha nem tanultál még angolt suliban, akkor szerintem valakitől kérj kölcsön középiskolás angol tankönyvet és abból tanulj. Vagy fontolj meg egy rövidebb tanfolyamot. A neten fent van rengeteg angol érettségi feladatsor az előző évekből, azokon gyakorolhatsz. Ha érdekel, hogy konkrétan milyen feladatok voltak a nyelvvizsgán, írj és elmesélem, mert hosszú.
2018. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolj régebbi BME-s teszteket, mert pontosan ugyanolyan feladatok lesznek a vizsgán is. Egyes nyelvvizsga helyek külön feladatgyűjteményt is szoktak készíteni, amikben a vizsgával egyező típusú feladatok vannak.
2018. jan. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a bajom ezzel, hogy hiába gyakorolgatom szerintem, hogy ha nem tudom. Félek, hogy berögzülnek a hibás dolgok így.
2018. jan. 11. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapszintű megkopott tudással bármilyen nyelvvizsga-gyakorlókönyvet kezdj el végigcsinálni, és ami nem megy, annak nézz utána, hogy mit nem tudsz.
2018. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!