Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tippek a szókincs fejlesztésér...

Tippek a szókincs fejlesztésére? (C1)

Figyelt kérdés

Angolosok is nyugodtan írhatnak!

A nyáron szeretnék egy C1-es nyelvvizsgát csinálni, viszont ha jól tudom, oda már egy komolyabb szókincs kell, amit nem tudom, hogy honnan tudnék megszerezni. Igazából a sorozatokat németül szoktam nézni, de azok nem sokban különböznek a hétköznapi beszédtől, szóval nem hiszem, hogy az elég lenne. Német youtube csatornákat is követek, de nyelvileg azok se túl magas színvonalúak. Könyvvel már próbálkoztam, de az meg túl nehéz volt. Túl lassan haladtam az olvasással, hogy szórakoztató legyen. Az is lehet, hogy csak egyszerűen rossz könyvvel próbálkoztam eddig.

Milyen könyvet vagy tippet tudnátok adni egy C1-es szintű szókincs megszerzéséhez?



2018. jan. 9. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
1000 kérdés 1000 válaszból van felsőfokú is. Én Ankival kombináltam. Eredményes volt. (Angol)
2018. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvasással, és olyan könyvet olvass, ami érdekel. Internetes cikkek, akár tudományos témájúak is jöhetnek meg politikaiak.
2018. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
27%
Esetleg idegen nyelvű sorozatok nézése magyar felirattal vagy zenék hallgatása magyar szöveggel. Nekem ez bevált.
2018. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Mihez vált be, hármas? A felsőfokú nyelvvizsgához? Ne röhögtess!
2018. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

mint írtam, a sorozatokat németül nézem, de azért az nem az a szint :/


Viszont találtam egy újságot "Presse und Sprache" amiben német újságokból vannak cikkek összeválogatva nyelvvizsga témákban, meg nyilván amik érdekesek, és van hozzájuk írva szómagyarázat is, meg szint is(pl B2, C1 stb), hogy mindenki megtalálja a magának valót.


Ismertek esetleg valami hasonlót, akár online is?

2018. jan. 12. 00:39
 6/6 anonim válasza:
Szia, nem akarok hülyeséget írni, csak egy tipp, hogy írd be igékhez, pl sagen syonim es akkor kiírja a sagenhez kapcsolódó összes rokon értelmű szót. Én még elején vagyok a német nyelvnek, de vettem egy füzetet, és az összes fontos igének ki fogom írni a szinonimáját.
2019. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!