Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a német nyelv...

Sm's girl kérdése:

Mennyire nehéz a német nyelv tanulása?

Figyelt kérdés
Van már középfokú Nyelvvizsgám angolból illetve franciabol, mindkét nyelvet használom is. Franciabol 3,5 iskolai év alatt jutottam el a középfokúig heti kB. 5 óra tanulással. Németbol nagyjából mennyi idő alatt lehet kozepszintig eljutni ?

2018. jan. 10. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván nem mindegy, mennyit foglalkozol vele. Nekem kb 2 év volt napi egy óra tanulással (angol, szerb C1 nyelvvizsgákkal előtte). Mivel te is beszélsz más nyelveket, azt mondanám, neked is kb ennyi. És egyébként meg egyáltalán nem vészes. Full logikus nyelv. Én kifejezetten élveztem a tanulását.
2018. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közepesen nehéz nyelv.
2018. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyira nem nehéz, mint ahogy beállítják. Főleg, hogy angolul is tanultál már előtte, ami megkönnyíti majd a dolgodat (sok szó hasonlít a két nyelvben, meg sokszor hasonlóan épülnek fel). Tanárt meg érdemes keresned a kiejtés miatt, mert csak úgy tudod megtanulni rendesen.
2018. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
24%
Schlampe Háry auf dich
2018. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!