Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC vagy ORIGO nyelvvizsga,...

TELC vagy ORIGO nyelvvizsga, melyik a könnyebb? Illetve alapfokú (B1) mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyelvvizsgát tenni, viszont nem tudom, milyen fajtát lenne érdemesebb a fent említett kettő közül, és hogy a B1 mennyire nehéz, mert úgy gondolom, hogy az A1-A2-őt simán megtudnám csinálni, a B1-en meg azért hezitálok, mert szóban gyenge vagyok, mivel alapból sem vagyok valami beszédes, de ha kérdeznek, megértem.

2018. jan. 15. 22:13
 1/10 A kérdező kommentje:
+: Milyen módszerrel lehet a legjobban felkészülni rá?
2018. jan. 15. 22:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Origo B2 német szóbelin voltam. Tanultam angolt és németet is, de nem tartoznak az erősségeim közé. Elsőre sikerült. A vizsgáztatók nagyon segítőkészek voltak.

(Magamról kellett pár szót mondani, a családomról. Miért van szükségem nyelvvizsgára. Milyen életcéljaim vannak. Szoktunk e nyaralni. Szeretek e a lakóhelyemen élni. Milyen a viszony a szomszédainkkal stb.

A beszélgetést tulajdonképpen a vizsgázó irányítja. A válaszaiból jön a következő kérdés.

Eredetileg írasbelire nem Origóra akartam menni, de végül mégis arra jelentkeztem, februárban lesz.

Max 10-15 perc az egész.

A Telcet nem ismerem.

2018. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A neten fent vannak a témakörök. Mindet kidolgoztam. Írtam hozzá kérdéseket és válaszoltam rá. Általános dolgokról tudni kell néhány mondatban beszélni.

A képleírás és a szituáció hasonló.

2018. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért mész alapfokra? Semmi értelme. Ezt csak a jobb általános iskolásokkal szokták megcsináltatni, hogy beírhassák a beszámolóba.
2018. jan. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


4.: Gondolkodom a B2-n is, de nem igazán tudom eldönteni. Az A1-A2-höz érettségi szintű tudás kell, ami nem nagy dolog, manapság már alapkövetelmény, a B1 se tűnik sokkal nehezebbnek, de a B2-ről nem tudok semmit, konkrétan azt nem, hogy szóbelin milyen kérdések várhatóak. Az interneten csak TELC A2 írásbelit találtam a Katedra oldalán, B1 vagy B2 írásbeliről nem. Ha személyes tapasztalatokat tudnátok megosztani a szóbeliről, hogy mégis milyen kérdések várhatóak, azt nagyon megköszönném!

2018. jan. 16. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Reménytelen vagy.

Amúgy az érettségi simán több, munt alapfok.

2018. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A személyeskedést hanyagoljuk, köszi.


Tavaly érettségiztem le, és a tavalyi angol érettségi a minimum szintet üti meg szerintem. Vagy csak az angol tanárom készített fel rá annyira jól, hogy csak számomra tűnik minimum szintnek az, amit az érettségiben megkövetelnek, de tanulás nélkül, az iskolában eltöltött 8 év angol tanulása mellett, ha nem is tanulja az ember, csak bejár az órákra, még úgy is simán átmegy rajta.

2018. jan. 16. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:

De ha leérettségiztél minek az alapfok?

Az érettségid többet ér annál.

Nem személyeskedek, az alapfoknak semmi értrlem sincs. De te tudod, nem foglak róla lebeszélni.

2018. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül az alapfok érdekel, de ha konkrétabb infót tudnék a középfokról, akkor bátran azt választanám. És ahogy írtam, gondolkodom rajta, szóval nem feltétlenül alapfokot akarok csinálni, úgyhogy lebeszélhető/befolyásolható állapotban vagyok a témával kapcsolatban. :D
2018. jan. 16. 19:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az erettsegi pontosan B1 szintu, es tenyldg nincs sok ertelme megcsinalni.

(Nemtudom hany eves vagy), de tovabbtanulasnal egyatalan nem tudod beszamitani, munkahelyen se tudom hol ernel vele barmit is.

En telcen voltam kozepfokon szeptemberben. Csak ajanlani tudom! Persze, ha megvan a hozza kello tudas.

En azt nem ertem, hogy mit nem tudsz a B2rol?

Ez a kozepfoku nyelvvizsga. Ugyanugy 60% kell, hogy meglegyen es 40% az egyes keszsegeknel.

Ha tanultad az angolt, akkor jo, hogy az A1-A2-t meg tudod csinalni, mert az egyik a belepo fok ( tudod mit jelent a go es a you), a masik sincs sokkal feljebb, talan egyszerubb mondatokat kell alkotni.

A telc honlapjan biztos, hogy minden info es probafdladatok is vannak, gondolom az origoe is ilyen. De nekem az origo nem volt szimpatikus, illetve a telc nemzetkozileg elismert nyelvvizsgat is ad.

Interneten viszon 1-max2 probafeladatnal tobbet nem fogsz talalni egyik nyelvvizsgahoz sem, ezeket felkeszito konyvekben talalod(2-3ezer forint korul vannak).

2018. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!