Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdek hozzá az angol...

NextBack kérdése:

Hogyan kezdek hozzá az angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg téma és anyag van fent, és nem tudok választani, illetve fogalmam sincs, hogy melyik lenne jó.

Teljesen az alapoktól kellene, utána meg meglátom, c2 a cél :), de persze nem egyból nyugi.

Milyen tematika szerint haladjak?

Iskolában már nem oktatnak alaptól kezdve, és nekem nincs előzetes tudásom, meg nem is az iskolai kereteknek szeretnék én megfelelni, csupán jó szinte húzni a tudásom, hogy B2 vagy emelt érrétségi könnyen meglegyen.


2018. jan. 17. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezdésként azt tanuld meg, hogyan kell egy mondatot összerakni. Én/te + ige + tárgy. Tanulj meg pár alap szót indulásnak és gyakorolj sokat. A nyelvtan az legyen mindig mellékes. Szókincsnél olyan szavakat tanulj meg amiket használsz is. Egyik ismerősöm a duolingot használja, viszont megkért, hogy a kiejtésben segítsek neki. A szótára mindössze 3 oldalas volt, de olyan szavak szerepeltek benne amiket én az angliai 6 évem alatt nem használtam mert van egyszerűbb változata vagy nem hétköznapi használatú szó.Vannak a nyelvet tanulóknak szánt könyvek amik általában egy regény egy egyszerűbb szókinccsel leírt változata. A hátulja meg van számozva és minden szám azt jelöli, hogy hány szó használatával íródott az adott mű. Van a 200 szavastól a több ezer szavasig is. Hanganyagnak meg kicsiknek szánt rajzfilmek.
2018. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1


Ez azért van, hogy sok az idétlen szó, mert nyelvvizsgán direkt erre mennek rá, hogy véletlenül se legyen elég a szókincsed.

Nekem még alapfokú nyelvvizsgatesztnél is volt olyan, hogy kint élő ismerősöm se tudta, majd az echte angol lett megkérdezve, aki minimum azt gondolta, hogy felsőfokúra megyek


Mikor közöltük, hogy Magyarországon ez az alap, akkor csak pislogott.

2018. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!