Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van úgy értelme angol szakra...

Van úgy értelme angol szakra menni, hogy az angolom tudásom csak középfokú? Angilisztika/Angol tanár

Figyelt kérdés

Nagyon fontosnak tartom az angolt, mert világnyelv, és akár hova jutnák tudnák vele kezdeni valamit ha magas szinten megy. Viszont bírnám egyáltalán az egyetemet középfokú nyelvtudással? Vagy inkább menjek más szakra, és próbáljam meg inkább mellette önállóan tanulni az angolt? Célom a Diploma és a fluent angol tudás lenne végzés után.


Angilisztika/Angol tanár szak érdekelne leginkább.


2018. jan. 23. 10:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul úgy hallottam hogy ezeken a szakokon ugye minden angolul megy, ami gyakorlásnak nagyon cool lenne, de ha meg megvágnak vissza kell fizetnem a tandíjat.
2018. jan. 23. 10:34
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Előbb magyarul tanulj meg!

- angolom tudásom

- akár hova

- jutnák

- tudnák

- vesszők


Kérdésedre a válasz: ahhoz, hogy fluentül szpíkeld az inglist, nem érdemes lyuniverzitire menni.

2018. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm eme igen retardált választ. :D
2018. jan. 23. 10:52
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Máskor is!
2018. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nem nyelviskola. Én angol-német tanárszakon tanulok, már a vége felé vagyok. Menj el nyelviskolába/nyelvterületre egy időre. Ha csak a nyelvtudás miatt akarsz anglisztikát/tanárszakot végezni, abszolút nem éri meg. Anglisztika amúgy is egy semmilyen diploma, 3 évet ott töltesz, mondjuk a hallgatók 5-10%-a elhelyezkedik a diplomával, a többi elmegy call centerbe. Ha tanár akarsz lenni, az pedig osztatlan képzésben lehetséges, ami mellé pedig kell választani még egy szakot.
2018. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért nem értem, mert például ezt írják az egyik egyetem ismertetőjénél:


"Az alapfokozat birtokában az anglisztika alapképzési szakon végzettek képesek:

– az angol nyelv és az angol nyelvű országok és népek kultúrájának átfogó ismeretére;

– az angol nyelv írásban és szóban történő használatára a felsőfokú C típusú nyelvvizsgának megfelelő szinten;

– az anglisztikai tanulmányokra érvényes ismeretszerzés általános módjainak és alapvető kutatási technikáinak alkalmazására;

– általános szövegek alapszintű fordítására;

– Magyarország és az adott célnyelvi országok társadalmi, gazdasági, környezeti problémáinak ismeretében megszerzett tudásuk közvetítésére és alkalmazására hivatásuk gyakorlása során;"


- Tehát elvileg felkészít a C1-es szintre is, gondolom akik elsőévesek ők sem úgy kezdték hogy egyből felsőfokon beszéltek angolul. Akár hogy tanítják szerencsésebbeknek két anyanyelvű gimiben, nem hiszem hogy egy 17-18 éves tud például gyakorolni a valóságban angolul beszélni, lévén nincs opció.

2018. jan. 24. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges azért elvégezni egy egyetemi szakot, hogy középfokról felsőfokig eljuss. Ezt más szak mellett is simán meg lehet csinálni 1 év alatt.
2018. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm utolsó, én is erre próbáltam rávilágítani.
2018. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!