Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol múltidő és egy hozzá...

Angol múltidő és egy hozzá tartozó rövid magyarázat?

Figyelt kérdés

Hali. Meg kell tanulnom a egy jó pár darab 'Irregular Verb'-et, mind a 'past simple' verziójukat, mind a 'past participle' verziót.

Nos, ez nem is probléma, szerencsére jó agyam van, azonban van egy apró bökkenő. Szeretek úgy tanulni, hogy azt amit megtanulok, tudom 'párosítani' bármihez, nem csak 'úgy van'.

Tudom a infinitive ige hsaználatát, jelentését, szintúgy a past simple esetében, de a participleről fogalmam sincs, és tök rossz érzés így megtanulni. Nem tud valaki egy nagyon rövid, tök egyértelmű magyarázatot arra, hogy hogy néz ki ez a participle alak? Tudom, hogy ez nem így működik, de remélem azért csak egy halvány fényt fel tudok fedezni, legyen hova kötnöm. köszi mindenkinek, és egy a zöld pacsi.


2018. jan. 23. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Leggyakrabban talán a befekezett igeidőkben fordul elő. A befezett jelent akkor használják, ha:


egy cselekvés a múltban kezdődött, és még mindig tart:

How long have you taught Geography?


nem fontos, hogy mikor történt a múltban:

I have been to France.


épp most történt:

Look! Jennifer has fallen!


A befejezett jelenben a have segédigével együtt használjuk a harmadik alakot.

2018. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Váó :D Köszönöm szépena. Annyi kérdésem lenne, hogy I have been to France. ez azt jelenti, hogy elmentem Francia országba, és még mindig ott vagyok?
2018. jan. 23. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azt jelenti, hogy jártam Franciaországban. Ha még mindig ott vagyok, akkor I have GONE to France.
2018. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!