Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki valami tanács?

Valaki valami tanács?

Figyelt kérdés
jelenleg végzős vagyok és ugye szorít az idő így félévkor de eddig sajnos belátom én vagyok a hibás! de nem nagyon foglalkoztam az angollal nem voltam céljaim korábban,inkább túlélés képpen éltem napjaimat :D de utólag rájöttem hogy nyelvvizsga nélkül nem tanulhatok tovább,illetve érettségin se célom épp a kettes szintet hozni. tudom hogy elég kemény így félévkor rádöbbenni de nem is vagyok az a nagyon rossz tanuló,sose buktam angolból most pl. 3-as lettem de nem érzem magam biztosnak.szóbeli feleletnél jelenleg félek bármit is mondani pedig jó ötleteim vannak,a levél írás és a hallott szöveg alapra épülő feladatok jelentik a legnagyobb félelmet az utóbbit mindig is kerültem. tanárom szerint, nem lehetetlen a 4-es év végén de ahhoz elég keményen rá kell kapcsolnom sajnos ő nem nagyon tud tanáccsal el látni mivel elég sok osztályban tanít és stb. tudom hogy az internet a barátom nézelődtem de igazából nem találtam semmi hasznosat így valaki tanácsára lenne szükségem. külön tanárhoz semmiképp nem szeretnék járni mert az elég sok lenne már a matek mellett így mindenképp itthoni megoldásra lenne szükségem. maximálisan lelkes vagyok a dolog iránt mert céljaim vannak de még jelenleg nagy bizonytalanságban vagyok (egyetemre szeretnék menni rendészettudományi karra) persze 1 év halasztással. válaszokat előre is köszönöm :)
2018. jan. 24. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Suli után egy év külföldön, anyanyelvi környezetben ez megoldaná a problémádat. Haza jössz, nyelvvizsgát leteszed és a probléma meg van oldva.
2018. jan. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az oké :D de az érettségit is legalább 3-asra szeretném és ugye most nem tudok kimenni úgyhogy azért írtam hogy jelenleg valami itthoni megoldásra lenne szükségem. de köszönöm a választ az a vizsgára tökéletes terv
2018. jan. 24. 23:57
 3/3 anonim ***** válasza:
28%
YouTube! nézhetsz akár oktató videókat is illetve akármilyen angolul beszélő csatornát ami érdekel. Emellett még gyakorló feladatokat keress neten, akár minta érettsegiket, nyelvvizsgakat. Filmeket és sorozatokat ha nézel azt is próbáld angolul angol felirattal. És amiket nem értesz annak nézz utána. Ha van lehetőséged akkor kérj meg barátot osztálytársát akinek jól megy, hogy beszéljen veled angolul. Ha van cserediák vagy külföldi az iskolában vagy az ismerősök körökben akkor vele ha összehaverkodsz az is sokat dobna a nyelvtudáson
2018. jan. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!