Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövőre kötelező a második...

Jövőre kötelező a második idegennyelv. Franciát vagy Oroszt válasszam? Miért?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Én sajnos az oroszt választottam, de undorító ez a nyelv. Szerencsére már érettségizek, igyekszem teljesen kiverni a fejemből az összes orosz szót.
2010. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
én az oroszra szavazok, kevesen beszélik itthon, és később ez az előnyödre válhat, ha jól megtanulod, és ilyen jellegű munkát szeretnél ahol idegennyelvet lehet használni, hazánk egyik fontos kereskedelmi partnere Ukrajna és Oroszo. ezért sztem hasznos, én is ezt kezdtem el tanulni autodidaktán, a francia nyelvtől ha meghallom rosszul vagyok, de amugy az EU nyelve, de az oroszt sztem többen beszélik
2010. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Inkább a francia, az oroszok megértik az angolt, a francciák meg nem sűrűn hajlandók angolul beszélni. És messze nem olyan undorító nyelv, mint aminek folyton beállítják.
2010. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Másodiknak: Nehogy kiverd a fejedből a sok orosz szót, mert nem tudod, mikor lesz rá szükséged!
2010. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
szerintem nézz bele egy francia, meg egy orosz nyelvkönybe is, meg hallgass oroszt-franciát, és akkor talán el tudod dönteni, melyik tetszik jobban. mindkettő hasznos. és örülj, hgy választhatsz! én nem választhattam, 8 évig kellett németet tanulnom.:-(((
2010. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy ne utáld x éven keresztül, amég tanulod, akkor franciát. Ha esélyt látsz rá, hogy később hasznosítsd is, akkor oroszt. De amúgy mindkettő jó nyelv.
2010. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyforma nehezek. Szerintem az orosz nehezebb, de az is elterjedt vélemény, hogy az orosz nagyon logikus és egyszerű.


Az orosszal könnyen tovább tudsz menni a lengyel, cseh, bolgár stb. felé. A francia után pofonegyszerű lesz a spanyol, olasz, portugál.


A francia összességében kicsit hasznosabb. De ha az orosz vonz, pl. kulturális okokból, akkor megteszi az is.


Másodiknak a helyedben a franciát választanám (bár igazából a német az ideális második nyelv). Az oroszra azt szoktam mondani, hogy ideális mint _harmadik_ idegen nyelv.


A francia és orosz eléggé más világ, és nyilván a kettő közül az egyik jobban tetszik a másiknál. Az is szempont, hogy olyan tanulj, ami tetszik és érdekel.

2010. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Buh hát nehéz -

Más lehetőség nincs?

2015. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább talán a francia -
2015. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!