Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemen a 0 kredites nyelvór...

Egyetemen a 0 kredites nyelvórákra kötelező bejárni?

Figyelt kérdés

Eddig németet, és spanyolt tanultam, spanyolt nem lehet választani az egyetemen, csak angolt, és németet, németből van nyelvvizsgám arra már nem akarok menni, angolból meg totál kezdő lennék szerintem abból meg nem indítanak kezdőt. Két nyelvre kellene bejárni, de 0 kredites, csak kritériumkövetelmény, 2 szakmai közép kell a diplomához, nekem meg 2 sima közepem van, de majd spanyol felsőt, és angol szakmait akarok csinálni. Mivel költséges leszek, és jó átlagot kell produkálnom, nem tudom be számít-e a 0 kredites óra az átlagba? Mert azt mondták dolgozatok lesznek, de nem kell foglalkozni velük, mert nem jár rá kredit pont. Meg nem tudom a 0 kredites órákra nem épülhetnek tárgyak ugye? Légyszi valaki magyarázza el, mert nagyon nem értem ezt!!!!

Előre is köszi!


2011. aug. 29. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező alapesetben, bár van olyan szak ahol a tesi mellett kritériumtárgy.

Ezt az adott felsőoktatási intézmény határozza meg.

Nálunk a Közgázon, csak két szak esetén volt kötelező.

Hívd fel a TO-t.

Egyébként angolból majdnem mindenhol indítanak kezdőt is.

2011. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 ausonia ***** válasza:
100%
általában mindenhol kötelező azoknak, akiknek nincs nyelvvizsgájuk. ha ezek a kimeneti követelmények,amiket írtál, akkor szerintem biztos, hogy kötelező, de igaza van az elsőnek, TO
2011. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

nem kötelező

a 0 kredites tárgyak aláírásra mennek


ha nem jársz be, max nem írják alá a félévedet.

2011. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
jobb ha felhívod a TO-t és rákérdezel, mert nálunk pl. a tesi 0 kredites, de ha nincs meg 2 féléved akkor nem kapsz diplomát
2011. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

nyelv elvileg sehol se kötelező

nem érdekli őket h hogy lesz nyelvvizsgád

csak h a végén legyen

2011. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ausonia ***** válasza:
100%

"nyelv elvileg sehol se kötelező"

nálunk az :)

ahogy itt valaki írta, pontosan úgy működik.csak aláírást kapsz,de ha nincs meg belőle x féléved, nem kapsz diplomát.itt még a felsőfokú szakképzéseken is kötelező.

2011. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ti milyen egyetemre jártok? Én Pe-re megyek Nemzetközi gazdálkodásra szóval itt valószínű kötelező lesz. Max. végig ülöm ha muszáj, de németből már tényleg nem akarok tanulni semmit, inkább olasz, vagy francia, de sztem az meg nincs.:( A 0 kredites órák akkor az átlagba nem számítódnak bele ugye???
2011. aug. 29. 11:43
 8/10 ausonia ***** válasza:
100%
nem, nem számítanak bele. se jegy,se kredit.
2011. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szakmai nyelvóra nincsen nálatok?
2015. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nyelvóra fakultatív dolog, pláne ha még kredit

sem jár érte -

2015. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!