Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sokan azt mondják, hogy a...

Sokan azt mondják, hogy a német nyelv csúnya, én még sem tartom annak; lehet h egyénfüggő is ez? Ti hogyan látjátok ezt?

Figyelt kérdés
Én az angolt nem érzem szebbnek, illetve más nyelveket sem érzek szebbnek sokkal a némettől.

2018. febr. 1. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem, bár lehet ez azért van mert beszélek németül.

Az angolt is nagyon szeretem, pláne ahogy a britek beszélnek.

És most hirtelen nem jut eszembe egy nyelv sem ami irritálna.

2018. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénfüggő. Német nyelvterületen élek és számomra katasztrófa a hangzása. Főleg az affektáló bécsi hanglejtés. Éltem UK-ban, az angollal sosem volt bajom.
2018. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

érdekes ez. Szerintem az is baj, hogy sokaknak Hitler jut eszébe, meg ezek a háborús náci témák. koncentrációs tábor stb. A német népet is ilyennek látja emiatt sok mindenki. jó, én csak eredetiben néztem meg egy-két német filmet. Nem beszélek németül, de tanultam valamikor. Nyilván van egy-két durvább hangzás, de szerintem nem olyan borzasztó.

Ige, ha már beszél az ember egy nyelvet, akkor azt nem fogja szépség szerint megítélni. Szerintem is addig nézi valaki ezt a szépség dolgot, míg nem kezdi el tudni használni a nyelvet.

2018. febr. 1. 12:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási elgépelésekért.
2018. febr. 1. 12:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor én kivétel vágyok, mert úgy sem tetszik hogy beszélek németül.

Hangzásra szerintem az olasz a legszebb.

2018. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tanulni szerettem, használni utáltam:S :D

(Nagyon jó volt a tanár, de amikor hosszabb időre kijutottam, nagyon lelombozott az ország is, az emberek hozzáállása is, a viselkedésük is stb. azóta nem foglalkoztam vele.)

2018. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pedig nem beszélek németül, de nagyon tetszik, és számomra az egyik legszebb nyelv. Nagyon szeretnék majd késôbb megtanulni németül.:)
2018. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl. az olasz és a spanyol hallatára áll fel a szőr a hátamon. A németet szebbnek és könnyebbnem találom az angolnál, a kedvenceim pedig a skandináv nyelvek. De ez annyira szubjektív, kár vitatkozni rajta.
2018. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.
2018. febr. 3. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!