Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják a németre hogy...

Miért mondják a németre hogy ronda nyelv?

Figyelt kérdés
Szerintem a legszebb a világon!!!

#német #idegen nyelv #csúnya nyelv
2015. máj. 8. 17:46
 1/6 anonim válasza:
67%
azért mert olyan hosszú szavas "sch" sok benne,én sem kedvelem,de nagyon jól megy:)
2015. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Mert valaki egyszer eltalálta, és azóta ezt ismételgeti a sok mindenki, aki nem képes önálló gondolkodásra.


Ez éppen olyan buta klisé, mint hogy az olasz dallamos - nekem mindig veszekedös, durva asszociáióim lesznek, ha oalsz beszédet hallok, szépnek semmi esetre sem érzem.

2015. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert kemény, vagyis relatíve sok mássalhangzó van benne a magánhangzókkal szemben. Ráadásul a sok háborús filmben a nácik karattyoltak németül, így az idősebbekben kialakult egy kellemetlen asszociáció.
2015. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szépnek, elegánsnak és nemesnek találom.
2015. máj. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert nem tetszik nekik. Nem hiszem, hogy van jobb indok. Önellentmondás lenne, ha tetszene és ennek ellenére azt mondanák, hogy ronda.

Ronda az, ami érdek nélkül nem tetszik. Ezt nem akárki mondta, mert én mondtam. Illetve írtam.....

2015. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nekem tetszik a német nyelv :) Német tagozatos suliba járok. De ezért tartják sokan ronda nyelvnek: https://www.youtube.com/watch?v=2Z2iMxxBW2Y
2015. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!