Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt ma valaki origo német...

Volt ma valaki origo német középfokú írásbelin?

Figyelt kérdés
Az első feladatban emlékszel a megoldásokra?

2018. febr. 3. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak 1-2re...

1 : mikor borulna fel a világ egyensúlya egy illető szerint :ha az olasz pontosak lennének, ha a németeknek jó humorjuk ,az angoloknak pedig jó borjuk lenne.


Akkor volt olyan is ,hogy . 2 : Miert változott meg vkinek a véleménye a borászattal kapcsolatban vagy mitől változott meg az élete...itt férfiról beszélünk. : Azért mert megismert egy hölgyet aki hatással volt rá, később el is vette Kanadában a Niagara vízesésnel --tehat a házasság, és sztm az ,hogy látta hogy Kanadában is vannak szőlők ezmiatt Angliába is lehetne.


Akkor miért esett vissza az angol bortermelés? -- mert franciáktól olcsóbban és jobb minőségű (borvidekrol) származó italokhoz jutottak hozzá olcsón az angolok.


mi jellemzi a kanadai szoloultetvenyeket : bírják a -20 C hideget illetve nagyon finom jégbor készíthető belőle.


Hol kínálták angol kereskedők a boraikat : Él ,v luxus éttermekben illetve borsos áron exportra (kivitelre) bocsájtották .


Az utolsó kérdés pedig egy holland boraszhoz kapcsolódott ,tehát milyen eredményeket ért el borászkent : úgy emlékszem h évi 14000 üveg bort tudott eladni reklámok nélkül és ezzel túl.keppen felvette a versenyt a francia borokkal.


Ha emlekszel egy kérdésre nyugodtan írd le megpróbálok rá válaszolni és ez érvényes az összes többi feladatra is.

Sok sikert kívánok! :)

2018. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Hasonlóakat írtam én is :)
2018. febr. 5. 09:49
 3/10 A kérdező kommentje:
Neked is sok sikert!
2018. febr. 5. 09:49
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg az utolsó feladatra, ha emlékszel nagyjából, leírnád mit fordítottál? Persze, nem szó szerint.
2018. febr. 5. 10:34
 5/10 A kérdező kommentje:

Illetve az első feladatban a holland borászhoz kapcsolódó kérdés: hány éve vagy mikor volt?

Meg ha jól emlékszem volt egy olyan is, hogy mi jellemző a vidék hőmérsékletére ahol a szőlőt termesztették. (ez a második témahoz kapcsolódott, a pasi aki megnősült)

2018. febr. 5. 12:25
 6/10 anonim ***** válasza:

A fordítás nagyjából emlékezetből: A kutatók rég óta küzdenek egy rejtély-el miért élnek tovább a japánok mint mások : europaiak, észak amerikaiak . Ki szeretnek deríteni egy kísérlettel . kísérletben közel 900an vettek részt ,ebből 1/3 volt amerikai , a többi amerikai allampolgarsagu japán ,illetve Japánban elo japan. A kutatás eredménye: mivel sok halat esznek a japcsik ezmiatt több omega 3 jut a szervezetukbe ami kiszedi a véredénykékből lévő lerakódásokat ,és így csökken a érelmeszesedés esélye. Kutatások kimutatták , hogy az érelmeszesedés esélyenek nincs köze a genetikahoz..


És a másik kérdés: több mint tíz éve ..


A másik kérdésre pedig válaszoltam,olvasd el azt is! :) Szép estét napot reggelt attól függ mikor olvasod 😀

2018. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszike :)

Remélem sikerül mindkettőnknek!

2018. febr. 5. 22:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia! Hogy sikerült? Nekem sajnos borzalmasan! Az első feladatomat jól lepontozták, pedig biztos voltam benne, hogy az sikerült a legjobban.
2018. febr. 27. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sikerült, az íráskészség pengeélen táncolt de meg lett hál égnek..😄 sajnálom hogy lepontoztak,a következöre sok sikert neked mert meg fogod csinálni!!
2018. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm és örülök, hogy legalább neked sikerült! Minden jót neked és köszi mégegyszer a segítséget! ☺
2018. febr. 28. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!