Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a japán-kínai-koreai...

Ha a japán-kínai-koreai nyelvek közül kellene választanotok, melyiket tanulnátok meg?

Figyelt kérdés

Gondolkozom azon, hogy beiratkozzak egy kezdő tanfolyamra a Keleti Nyelvek Iskoljába, de nem tudom melyik lenne a fenti három nyelv közül a legjobb választás.


Esetleg rá tudnátok világítani a különbségekre?

A végzettségem szerint közgazdász vagyok egyébként, szóval emiatt gondolom talán a kínai lenne a leghasznosabb az üzleti életben, de még nem döntöttem el.



2018. febr. 3. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Kínait, de csak azért mert azt már tanultam pár évet:D

Neked is valószínűleg a kínai lenne a leghasznosabb, de nem biztos hogy a legélvezetesebb és valószínűleg nem is a legkönnyebb választás. Japán szakon tanuló ismerősöm mondta, hogy a japán sokkal könnyebb mint a kínai, a koreairól meg nem tudok nyilatkozni, bár koreaiul beszélő ismerősöm is van, de ő nem hasonlította össze a japánnal és a kínaival. Én nem utáltam a kínait, szerintem nagyon érdekes nyelv, viszont elég nehéz. Főleg a kiejtés és az írás. A kínaiban egyáltalán nincsenek betűknek megfelelő jelek, csak szótagok, szóval több ezer karaktert kell tudnod fejből írni. A kiejtést meg szarul könnyű csinálni, meg közepesen is, de jól nagyon nehéz. Van csomó fura hangjuk és elég éneklősen beszélnek, van hogy kicsit más hangsúllyal teljesen mást mondasz:D Na meg a mandarint nem érti mindenki az országban, persze üzleti ügyekben gondolom leginkább az lenne használatos. A nyelvtan viszont nagyon könnyű.

Szerintem nézz utána az összesnek, hallgasd őket hogy esetleg hangzásra van-e ami jobban tetszik és úgy válassz, a koreai meg a japán is jól jöhet az üzleti életben is, bár lehet a kínait könnyebb érvényesíteni.

2018. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Én is közgazdász vagyok úgyhogy a kérdést olvasva egyből a kínaira szavaztam volna. :) Német tulajdonú cégnél vagyok mégis a legtöbb leányvállalat, partner Kínában van, ezért ha nekem ezekből kéne választani kínaiul tanulnék, számomra ez lenne a leghasznosabb. Viszont tapasztalatom egyik nyelvvel sincs, nem próbáltam tanulni őket, úgyhogy nem tudom melyik mennyire nehéz.
2018. febr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A japán nyelvtanilag bonyolult, a kínai pedig a tonalitása miatt(nyelvtanilag viszont halál egyszerű). A koreai nyelvtanilag bonyolultabb, nem tonális nyelv, de nemis annyira bonyolult, mint a japán. Ebből kiindulva nehéz lenne választani, talán a kínai lenne a leghasznosabb :D Bár egyik sem tetszik közülük.
2018. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Apukám cégét pár éve vették meg a kínaiak. Ha tudna kínaiul, elég király helyzetben lenne, bár minden kínai akit ideküldtek, tud angolul.


Én a kínait mondanám, mert terjeszkednek, sok céget vesznek át itthon is, hasznosabb "világnyelv". A japán szép, a kultúrájuk is jobban vonz, de csak akkor tanulnám meg, ha oda akarnék költözni. A koreait nem ismerem annyira, hangzársa szép, de nem azt választanám.

2018. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!