Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsga =...

Felsőfokú angol nyelvvizsga = emelt szintű angol érettségi?

Figyelt kérdés

A régi rendszerben érettségiztem, amikor csak jegyeket kaptunk és nem volt közép és emelt szint.

A felvi oldalán az egyik szaknál a követelmény az angol emelt szintű érettségi.

Ha leteszem a felsőfokú nyelvvizsgát azzal kiválthatom, hogy el kelljen mennem emelt szintű érettségire, vagy a kettő nem függ össze?


2018. febr. 3. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem válthatod ki vele.
2018. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. És az emelt szintű érettségi angolból mennyire nehéz? Ha teljesítem a felsőfokot angolból, akkor mennyire könnyen veszem az érettségin az akadályt?
2018. febr. 3. 21:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Tárgytalan, közben ráakadtam a válaszra...
2018. febr. 3. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Emelt szintű angol érettségi = nehezebb középfokú nyelvvizsga.

Középszintű angol érettségi = egy picit nehezebb alapfokú nyelvvizsga.

2018. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kettő nem függ össze. Ax x% feletti emelt szintű érettségi sok helyen megfelel egy középszintű nyelvvizsgának, kapsz valamit róla, de nem tudom, hogy pontokban, vagy érdemileg mit számít, mivel nekem volt mindenből mindenem anno.


Nekem az emelt érettségi egy hangyányit nehezebb volt mint a felső nyelvvizsga, de mindkettő 90% felett lett. Nem túl nehéz, csináld meg az elmúlt 15-20 év érettségiit (fent van neten) és menni fog. :)

2018. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Az lesz :)

Reggel óta beleástam magam a témába. 15 éve tettem le a középfokút, ami azóta erősen megkopott. Jövő héttől megyek tanárhoz de nem hiszem, hogy májusig össze tudunk hozni egy olyan szintet ami elég lenne egy emelt szinthez. Legkorábban ősszel tudnék sikeres vizsgát tenni, ami azt jelenti, hogy csúszok még egy évet az egyetemmel. Lassan 40 leszek mire elkezdem...

2018. febr. 4. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!