Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt B2 Középfokú...

Egy év alatt B2 Középfokú Angol nyelvvizsga lehetséges?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, sajnos a emelt szintű angolról lecsúsztam, hónapok mentek azzal el, hogy semmit se csináltam.. Rég óta tanulom az angolt, rendszerint nézek angol videókat, olvasok angol szövegeket, angol tanárhoz járok.. Tehát lehetséges egy év alatt középfokig eljutni? Valós tudást akarok, nem csak a papírt!! :)

2018. febr. 2. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
Ha angol videókat nézel, olvasol angol szövegeket akkor már most középfokon vagy, de legalábbis közelében jársz. Ami még fontos, az a kommunikációs készség. Egy év gyakorlás és egy intenzív felkészítő kurzus után biztosan meglesz.
2018. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

"a emelt szintű angolról lecsúsztam" - Semmiről se csúsztál le, február közepéig még jelentkezhetsz.


"hónapok mentek azzal el, hogy semmit se csináltam" - Évek voltak azok, nem hónapok. ;-)


"Rég óta tanulom az angolt" - Akarod mondani: régóta nem tanulod...


"rendszerint nézek angol videókat, olvasok angol szövegeket" - Kérdés, hogy mennyit értesz meg belőlük... Én is olvashatok "rendszerint" (úgy érted: rendszeresen - a magyarra is gyúrjál még egy kicsit) kínai könyveket, meg nézhetek kínai videókat, attól még nem lesz egy év múlva kínai B2-m, mert nulláról indulok.


"angol tanárhoz járok.." - Ésakkormivan? (Két pontot nem teszünk mondat végére. Vagy egyet, vagy hármat.) Ha oda is csak melegedni jársz, mint a suliba, akkor ne vágjál fel rá.


"Tehát lehetséges egy év alatt középfokig eljutni?"


Ennyi információból, amennyit megadtál, nem lehet megmondani. Itt a hétvége, vegyél elő három emelt szintű érettségi feladatsort, és csináld végig mindenestül. Aztán javítsd is ki magadnak (a fogalmazás kivételével, de azért azt is csináld meg, hogy tudd, milyen, hogy kipróbáld, az adott idő alatt mennyire sikerül megírni, stb.), és írd ide, hogy hány százalékra tudtad megírni őket. Abból már lehet következtetni. Sőt, ha jól sikerül, még az is lehet, hogy rájössz, hogy igenis érdemes emelt szintre jelentkezned belőle, és akkor egy menettel meglesz a nyelvvizsga is.

2018. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!