Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol nyelvvel tényleg...

A spanyol nyelvvel tényleg nem lehet boldogulni Magyarországon? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2018. febr. 5. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én 2015-ben érettségiztem, akkor felsőfokon beszéltem spanyolul, de azóta nem igazán sikerült hasznosítanom, így csak felejtek egyre jobban.

Turizmusban persze hasznos, ha vannak spanyol vendégek, de ez kb minden nyelvre igaz.

Amit láttam még spanyol nyelvvel, azok irodai telefonos munkák, például Wizzair ügyfélszolgálat, nemzetközi autókölcsönzők panaszkezelése stb, de ott is kell mellé az angol is magas szinten.


21L

2018. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a vâlaszt. Azért jó hallani, hogy beszéled ezt a nyelvet. Mâs nyelvet is beszélsz?
2018. febr. 5. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Én olaszt tanultam, azt mondják, a spanyollal többre mentem volna itthon is, ki tudja. Nekem egyikre sem lesz szükségem, hiába van olaszból emelt érettségim. Csak a felvételi pontszámomat dobja majd meg, ez azért jó.
2018. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na, az jó.
2018. febr. 6. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Szintén '15-ben érettségiztem, és akkor talán én is beszéltem még valahogy spanyolul. Nekem az a tapasztalatom, hogy sajnos nem igazán keresnek spanyolul beszélő embereket a magyar munkaerőpiacon. Jó, persze, vannak kivételek, de sajnos se nem annyira ritka, se nem annyira sokak által beszélt nyelv, hogy ez komoly előnyt jelentsen pár, gyakorlatilag kihalásos alapon működő pozíciót leszámítva.

Ha az amerikai kontinens bármelyik országában szeretnél élni hosszútávon (talán Kanadát leszámítva), akkor megkerülhetetlen, illetve Európa délnyugati részén is hasznos lehet, de itthon senki nem fog elalélni ettől. Sokkal keresettebbek a német, francia, olasz és a különböző szláv nyelveket beszélő emberek.

22/F

2018. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. febr. 8. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!