Angol felsőfok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A jelenlegi angol tudásom b1 és b2 között van, de októberre szeretnék olyan jól tudni angolul, amivel már le tudom tenni a c1-es nyelvvizsgát. Tanácsot szeretnék kérni hogy, hogyan álljak neki a tanulásnak és a tapasztalatok is érdekelnek hogy, akinek már megvan illetve készül rá, hogyan csinálta/csinálja.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

17L


2018. febr. 5. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Maga a nyelvtant nem mondanám nehezebbnek C1-en, mint B2-n, mivel utóbbira is kell tudnod már azt helyesen alkalmazni. A kettő leginkább a szókincsben és a témáiban különbözik. Míg alapfoktól B2-ig a hétköznapi élettel kapcsolatosak a feladatok, addig C1-nél az összes téma elvontabb, speciálisabb. Hogy csak néhányat említsek (ECL): eutanázia, globális felmelegedés, aktuális világpolitika/gazdaság, Európai Unió, globalizáció, családmodell változása, éhezés Afrikában, stb. Az összes olyan, hogy aki szűk látókörű, az még magyarul sem képes ezekről 2 mondatnál többet mondani.


Így én azt ajánlom, hogy nézd meg a választott vizsgád (én ECL-t ajánlok, C1-n a legkorrektebb) honlapját, és dolgozd ki a témaköröket. Mindegyiknek nézz utána, és tanulj rengeteg szókincset (ez a legfontosabb felsőfokra!) és tudj mindről szubjektív véleményt is formázni, érvelni pro / kontra.


Ja és a formális nyelvezetet is tanuld meg, tudj fogalmazni minél változatosabban, ne csak ugyanazokat a szavakat forgasd végig :)

2018. febr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! :)
2018. febr. 6. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!