Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás, nyelvvizsga...

Nyelvtanulás, nyelvvizsga minél több nyelvből?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknek 4 vagy több nyelvből van nyelvvizsgájuk.


Mikor kezdtétek el tanulni a nyelveket?

Hány évesen nyelvvizsgaáztatok?

Ha könnyen tanulom a nyelveket, megéri minél több nyelven tanulni?


15 éves vagyok és már van egy felsőfokú angolom és egy középfokú németem. Milyen nyelveket tanuljak ezután?



2015. jún. 26. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen irány érdekel az életben, de szerintem orosz, spanyol, francia. Ha bírod a kihívást, akkor a kínai
2015. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy:) Én 24 múltam, van egy angol felsőm (diplomámmal kaptam, mivel anglisztikán végeztem), előtte volt egy angol közepem 16 éves koromban. Arra kb. 2 évet készültem célirányosan. 18 évesen lett egy német közepem 3 év tanulás után, 21 évesen egy portugál közép 3 év tanulás után, 24 évesen pedig egy spanyol közép 2 év tanulás után. Ha minden jól megy, novemberre meglesz a spanyol felsőfokú is. Én azt gondolom, hogy megéri, sok multinál mindenféle szaktudás nélkül el tudsz helyezkedni, ha 'csak' sok nyelvet jól beszélsz. ha szereted tanulni, tanuld ezt. Én a helyedben orosszal folytatnám, vagy a németet felsőfokra fejleszteném. Na meg szinten tartani sem árt:)
2015. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

60 évesen van egy latin diplomám, és angol, orosz, német felsőfokom. Ez utóbbiakat is tanultam fiatalon, de az utóbbi 10 évben vizsgáztam belőlük. Némi rákészülés azért kellett, úgy 2-3 év nyelvenként.

Szeretnék még elkezdeni egy új nyelvet, de ehhez még gyűjtöm az energiát.

A harmadik kérdésedre válaszolva: Megéri, persze, de engem egyiknél sem ez motivált, hanem az érdeklődés és a bizonyítási vágy.

2015. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyelveket tanulni az a legjobb befektetés, de tudd, hogy nem a vizsgáról szóló papír számít, hanem az aktív tudás, amit leginkább a célországban sajátíthatsz el. Az én gyerekeim (24 és 22 évesek) együtt 5 aktív nyelvtudással bírnak, igazi világjárók.
2015. jún. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!