Hogy van angolul?

Figyelt kérdés
“Ez volt az első videó, amit láttam tőled” (ha pl. Youtuber-nek írnék. Szituációs gyakorlatban kéne használjam és nem tudom, hogyan mondjam.

2018. febr. 13. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

"This was the first video, what I've seen from you."


Az első mondatrész egyszerű múlt (be - was - been) , a második része viszont befejezett jelen, mert eddig nem láttál, de ez az idő, hogy nem láttál tőle videót, befejeződött.

2018. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
This was the first video of yours that I've seen.
2018. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

This was the first video (that) I saw from you.

A "what"-ot akkor kell használni, ha a főmondatban nincs olyan szó (többnyire főnév), amelyre utal a vonatkozó névmás, de odaértendő.

Úgy lehet egyszerűen megkülönböztetni a kettőt, hogy a what jelentése ez: "the thing(s) that". Ha ezt be tudod helyettesíteni a mondatba, akkor a "what"-ot kell használnod.

Pl. I'll never forget what she did to me.

Ezt át tudod úgy írni, hogy "I'll never forget the thing that she did to me.", tehát ide "what" kell.

A te mondatodba "that" kell, mert abban már szerepel főnév (video), melyre a vonatkozó névmás (that) utal.

A "that" szót el lehet hagyni, a "what"-ot viszont nem.

2018. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, hopsz, azt tényleg elrontottam, köszönöm a javítást! :)
2018. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3, igen szerencsés vagy, mikor én nagyjából ugyanezt írtam le nem olyan régen, jól lepontoztak érte. :D
2018. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!