Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikeres nyelvvizsga esetén,...

Sikeres nyelvvizsga esetén, ha két nem komplexként szereztem meg, akkor mennyit utalnak vissza?

Figyelt kérdés

Elkezdtem utána olvasni a neten, de egy kicsit zavaros, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, hátha valaki jártasabb ebben a témában!

LÉNYEG: 2017 szeptemberében szereztem meg a szóbelim, és idén szeretnék írásbelire menni. Érdekelne, hogy mindkettő árát vagy csak az írásbeliét térítenék-e vissza?

Illetve, ha csak az írásbeliét térítenék, akkor ha egy másik nyelvre mennék és az komplex lenne akkor ott az egész visszajönne? Vagy nem mivel van egy részvizsgám?



2018. febr. 18. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az írásbeli árát térítik vissza, feltéve, hogy sikerül. A 2018 előtti nem számít.
2018. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

"Illetve, ha csak az írásbeliét térítenék, akkor ha egy másik nyelvre mennék és az komplex lenne akkor ott az egész visszajönne? Vagy nem mivel van egy részvizsgám?"


A sikeres vizsga azt jelenti, hogy írásbeli+szóbeli is megvan. Ha neked csak egy szóbeli van meg egy nyelvből, akkor az nem számít sikeresnek. Ha így megcsinálsz egy másik nyelvet komplexben, akkor az számít az első sikeres nyelvvizsgádnak, tehát annak az árát visszaigényelheted.

2018. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Én is körülbelül így értelmeztem. Örülök hogy megerősített.
2018. febr. 18. 21:07
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

ezt most jól értelmeztem:


origóra mennék irásbelire mondjuk márciusban de csak később mennék szóbelire mondjuk ugyanugy origo de mondjuk augusztusban akkor ez ugyanugy komplex csak később tettem le de ekkor is visszakapnám a pénzt?


másik kérdés: ha két különböző : origo irásbeli mondjuk március . dexam szóbeli meg augusztus ugy már nem kapnám vissza mert két különbözö fajta nyelvviszga? köszi

2018. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
55%
Ha komplex amikor egybe mész ha nem akkor is vissza adják az egész nyelvvizsga árát ha sikerül mind a kettő elsőre.
2018. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy elsőre sikerüljön, mert az első sikeres nyelvvizsga árát térítik vissza... Nagyon nagy értelmezésbeli különbség van a kettő között.
2018. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Akkor te mit mondasz, csak a felét vagy az egészet visszatérítik?
2018. máj. 4. 10:08
 8/10 anonim ***** válasza:

"LÉNYEG: 2017 szeptemberében szereztem meg a szóbelim, és idén szeretnék írásbelire menni. Érdekelne, hogy mindkettő árát vagy csak az írásbeliét térítenék-e vissza?"


Ezt írtad. Mivel csak a 2018 január eleje óta teljesített vizsgákat fizetik vissza, ezért te maximum az írásbelit tudod visszaigényelni. Egyébként ha a szóbelid is 2018-ban lett volna, akkor mindkettőt visszatérítették volna, feltéve, hogy sikeres volt a nyelvvizsga.

2018. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De egyébként ezt már a legelső válaszban is leírtam. :) Nem tudom miért lett újra felhozva a téma.
2018. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oh, igazad van. Nem tudtam, higy te voltál az első válaszoló is. Megzavart, hogy újra felkerült a téma. De azért köszönöm, higy újra kifejtetted.
2018. máj. 5. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!