Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vakok nem szoktak véletlenül...

Madri00 kérdése:

Vakok nem szoktak véletlenül csak úgy elaludni?

Figyelt kérdés

Hát úgy gondoltam hogy mivel mindig sötétbe vanak ezért nagyobb eséllyel alszanak el mint akik látnak.

Ezt nem sértően értem hanem tényleg érdekel.



2018. febr. 27. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Latokent nehez megerteni, de nem sotetet "latnak". Nem latnak, semmit, mert a szem, mint erzekszerv nincs. Neked sem zavaro, hogy nincs holatasod, mert nincs erzekszerved. Egy kigyo meg ezt ertene meg nehezen.
2018. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A "belső órája" ugyanúgy működik, mint a látóké.
2018. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak mert ha én becsukom a szemem simán el tudok aludni, és nem csak ha fáradt vagyok
2018. febr. 27. 15:17
 4/7 A kérdező kommentje:
És hogy álmodnak? (Akik vakon születtek)
2018. márc. 25. 13:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a belső óra felborul. Mióta nem látok, azóta sokkal könnyebben, korábban elálmosodok. Ráadásul más vakoknál is szoktam látni a neten, hogy éjszaka sokkal aktívabbak mint nappal. Valamikor délután eltűnnek, aztán éjfél, hajnali kettő körül ismét "előjönnek". Tehát csak úgy random módon nem alszik el a vak bármikor bárhol, de igen, felborul a biológiai óra, a napi ritmus. legalábbis ahogy mondom, magamon, és sok másikon is ezt tapasztalom.

Viszont ezzel a kérdéssel hogy kerültünk a nyelvtanulás kategóriába? :D

2018. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem feltétlenül lehet valaki teljesen vak, pl.: fényt, sötétséget + árnyékokat + foltokat láthat, vagy csak fényt meg hasonlókat. (én is vak vagyok, fényt sötétséget, + árnyékokat látok) és az álmokban sem látok. de hogy ez más vakoknál így van-e azt nem tudom. (nem születéseemtől vagyok vak, és részleges látásvesztésem van.)
2018. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6, látásvesztésed után mennyivel lett, hogy álmodban sem láttál már?

Csak hogy mire számítsak...én sem látok, de álmomban még igen.

2018. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!