Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik írásfajtát használják...

Melyik írásfajtát használják Szerbiában?

Figyelt kérdés
Melyik írásfajtát használják inkább Szerbiában mert szoktam látni cirillt és latint egyaránt?

2018. márc. 1. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Létezik továbbá az 1991-es szerb nyelvtörvény,[5] amelynek első szakasza leszögezi: „A Szerb Köztársaságban a cirill írás van hivatalos használatban, a latin írás pedig a jelen törvényben megállapított módon.”[6] Stbstb.


[link]

2018. márc. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a cirill a hivatalos, és alapvetően inkább ezt is használják. Általános sulikban elsősöknek (mármint a szerb diákoknak persze) is először a cirill írást tanítják meg (magyar és szlovák nyelvű osztályokban viszont 3. osztályban kezdik el tanítani), és csak utána a latint.

Persze, ahogy írtad, a latint is használják, de a cirill úgy általánosan is inkább elterjedt.

2018. márc. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
75%
Mind kettöt használjuk
2018. márc. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
66%

Már ne haragudj, utolsó előtti, de Szerbiában élek, magyar nyelvű osztályba jártam és már elsőtől volt szerb, mint első idegennyelv. Arra már nem emlékszem, a cirill betűket mikor tanultuk. Egészen középsuli végéig felváltva használtuk a kettőt szerb órán - egyik órán ezt, másikon azt.

Mint előttem írták, a cirill a hivatalos, a szerb lakosok többsége ezt részesíti előnyben a mindennapokban is, de vannak, akik a latint.

Ha egész szerbia területét nézzük, nyilván azt mondanám, hogy a cirillt használják inkább.

2018. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerinted én a kisujjamból szoptam ki azt, amit írtam? :)


Nyilván én is azért tudtam érdemben válaszolni, mert Vajdaságban nőttem fel. A szövegértelmezésedet pedig igazán javíthatnád valamivel, hisz nem azt írtam, hogy a magyar diákok harmadik osztályban kezdik el tanulni a szerbet, hanem azt, hogy harmadik osztályban kezdik el tanulni a cirill írást. A kettő nagyon nem ugyanazt jelenti. De akkor a gyengébbek kedvéért leírom, hogy a magyar diákok is első osztálytól kezdve tanulják a szerb nyelvet, csak ők, a szerb diákokkal ellentétben, az első két évben latin írást használnak, és csak harmadik osztályban kezdik el tanulni a cirillt.

2018. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként, ha már ilyen okos vagy, akkor azt is tudhatnád, hogy a szerbet nem úgy tanultuk, mint "első idegennyelv", hanem mint "környezetnyelv". ;)
2018. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
80%
Igy van,környezetnyelv.Mi negyediktöl tanultuk a cirill betüt és álltalánosban csak azt használtuk szerb orán.Középsuliban mindegy volt a tanérnak melyiket használjuk irás közben,de a tankönyvek ha jol emlékszem cirill betüsek voltak.
2018. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!