Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az amerikai angol miért,...

Az amerikai angol miért, hogyan használja beszélt nyelvében az "ON" prepozíciót?

Figyelt kérdés

Telis tele vannak az amerikai sorozatok mondatrészekkel,mint például :dont get all weird on me,choke on me,this all i have on me..stb..

Van ennek az "ON" használatnak valamilyen kimondott törvénye,alkalmazás technikája?Szeretném én is a köznyelvben használni minél többet,hamár ennyire elterjedt.



2018. márc. 2. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

"Szeretném én is a köznyelvben használni minél többet,hamár ennyire elterjedt"


Hajrá!

2018. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont azért használják, mert ez egy elöljáró szó, ahogyan azt te magad is írtad. És nem csak az amerikaiak, hanem a britek és ausztrálok is.
2018. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
És az Új-Zélandiak.
2018. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

move on

lean on

take on

2018. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vonzatos igékben gyakori:

[link]


Ezen kívűl nem csak elöljáró, hanem határozó is,de ez bármelyik szótárban megtalálható:

[link]

2018. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

mint helyhatározó használatát értem,csak az ilyen típusú kifejezéseknél nem értem,hogyan is kell alkalmazni..pl,

choke on me-jelentése? megfolytani? akkor miért nem y,x chokes me vagy choked me...dont get all weird on me? jelentése? ne tégy úgy,minha az én hibám lenne? miért nem dont blame me? egyszerűen az alkalmazás technikáját nem értem,hogyan kell őket "magyarosan" fordítani,jó biztos én vagyok a hülye,de ha nem értem meg hiába kreálok mondatokat vele,nem biztos,hogy értelme lesz :D köszi mindenkinek egyébként

2018. márc. 5. 09:43
 7/10 anonim ***** válasza:

choke on,

az alap ugye,hogy fulladozik

az on meg hogy vmitől (ami megakadt a torkán stb)

[link]

2018. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szóval igazán az sem jelenthető ki,hogy ezeknél a szerkezeteknél az On úgy szerepel,hogy valamitől...akár a by...choke on stg-itt az on=valamitől...dont get all weird on me..itt az on olyasmi lenne mint a by ..tehát rám?
2018. márc. 5. 11:26
 9/10 anonim ***** válasza:
A gond ott van,ha fordítani akarod,amúgy meg máshogy gondolkodnak.
2018. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt most értsed úgy,hogy nekik ez természetes, nekünk probléma,hogy mi máshogy fejezzük ki mint ők.
2018. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!