Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanfolyamok,...

Angol nyelvtanfolyamok, felsofokon, nyelvtant tokeletesen akarom tudni, nyelviskola Budapest?

Figyelt kérdés
Tudom, h ezerszer megkerdeztek. De engem most nem a konnyu, gyors es “csak beszelni akarok” tipusu nyelviskolak erdekelnek, hanem en kokemenyen meg akarok vegre rendesen tanulni angolul, mert soha nem volt megalapozva a nyelvtanom. Toefelen 80 pontot kaptam, de ez mind onszorgalom. Tokeletes, alapos tudast akarok, nem kell, h intenziv legyen. Budapesten melyik nyelvsuli lenne jo? (Amerikai angol legyen)

2017. dec. 21. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Egyik nyelviskola se ígér könnyűt-gyorsat. Különös tekintettel arra, hogy nekik az a biznisz, ha minél tovább jársz hozzájuk.

2. A rendesen megtanulni angolul nem azt jelenti, hogy tökéletesen tudod a nyelvtant.

3. Valamirevaló nyelviskola nem bolond nyelvtannal pocsékolni az időt, mivel az önmagában nem ér semmit. A nyelvtanulók 99, 999 ezred része beszélni, kommunikálni akar megtanulni.

4. A nyelviskola nem tudja helyetted megtanulni a nyelvtant. Azt neked kell. Veszel egy-két könyvet és megtanulod. Ilyen egyszerű.

5. Ha olyan nagyon elmélyülten akarsz a nyelvtannal foglalkozni, akkor egyetemi nyelvszakra menj, ne nyelviskolába.

2017. dec. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont ezen gondolkodtam, hogy egyetemi szintu kepzesre volna szuksegem. Koszonom a valaszt!
2017. dec. 22. 07:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre kérdéssel felelnék? Biztos vagy benne, hogy az anyanyelved nyelvtanát csillagos ötösre tudod? Sose fordul elő, ha magyarul írsz, végül visszaolvasva látod, hogy totál értelmetlen, mert a mondat vége nem egyezik az elejével?


Az anyanyelvi angol is pont így van a saját nyelvtanával. Fogadjunk, hogy te többet tudsz a 3rd conditionalról meg a past perfectről, mint ő. Kérdezz csak meg egy angol anyanyelvűt, hogy mikor melyik igeidőnek milyen szerepe van, és csak csodálkozva fog rád nézni, hogy mi a f...ról beszélsz, mert gőze sincs róla. Csak használja.


A nyelvtannak egy esetben kell tökéletesnek lennie: ha publicista, író, újságíró akarsz lenni, esetleg műfordító.

2017. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hm, masodik valaszon elgondolkodtam. A publicista kifejezes miatt. Pontosan ez a bajom, hogy rengeteg gazdasagi ujsagot olvasok, podcastokat hallgatok ilyen temaban, es rettentoen zavar, hogy nem vagyok ezen a szinten, de valahogy el szeretnem erni.
2017. dec. 23. 02:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a cél (acél?) csak a mesékben létezik. Azon a szinten már nem is egyértelmű, mi a jó. Én ezért nézek át bármelyik felmerülő kérdés esetén vagy hat-hét neves szerzőtől művet, mondjuk átlagban három mond egyformát, és néha csak egy említi meg azt, ami épp jó megfejtésnek. Az egyik Usage felsorolja, mit mondtak erre nyelvtudorok az elmúlt 100 évben, helyesnek tartották-e, vagy kétségeik voltak, aztán mondjuk hoz négy példát, hogy a Micimackóban is így mondták, meg Nixon 71 tavaszán a féllábú veteránok éves találkozóján a beszédében szintén így használta.

Én szórakozásból jártam több évig CPE tanfolyamra, minden évben más tankönyvvel, minden alkalommal rengeteg kiegészítővel, gyakorlatilag sosem volt ismétlés, mert azon a szinten már nagyjából az sem határozható meg, hogy mit kéne tudni.

No, de én csak egy laikus vagyok. :)

2017. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(viszont jártak ezekre a tanfolyamokra egyetemisták, akik a házi CPE-féleséghez akartak több muníciót, ők utána említették, hogy néha az itt tanultakkal zavarba hozták oktatóikat is)
2017. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom, megneztem ezt a fajta kepzest, nagyon igeretesnek mutatkozik. Pontosan ez a celom, amit a honlapon is olvastam, munkamhoz kell, es egyetemhez, akar itthon, akar kulfoldon (a munka), es igen, a legmagasabb szinten. Ide (munkamhoz) mar nem eleg sem az eros kozepfok, sem egy Rigo felsofok. Egy TOEFL 110 feletti talan mar kozelitene. Nem kekeckednek, de attol tartok, tul british lenne ez az oktatas. Mindenesetre irok nekik e-mailt a lehetseges kepzesekrol. Koszonom szepen a segitseget!
2017. dec. 23. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!