Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb egyetem...

Melyik a legjobb egyetem Magyarországon, ahol nyelvet lehet tanulni? Esetleg nyelviskola van?

Figyelt kérdés
Fontos
2018. márc. 2. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Otthon is lehet nyelvet tanulni. Ehhez nem kell elmenni sehova. Mi a konkrét kérdés ami fontos?
2018. márc. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyelvet rendesen megtanulni nem egyetemen fogsz.
2018. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Sztem is értelmetlen nyelvet egyetemen tanulni. Végett legalább valami gazdasághoz kapcsolódó szakot el, és otthon tanulj nyelveket. Így többre jutsz.
2018. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak nyelvszakok, de tulajdonképpen nem ott tanuod meg a nyelvet, hanem otthon. Az egyetemen csak megmondjk, hogy mit kell tanulni. Valamint egy nyelvszak azért nem szimplán a nyelvtanulásról szól, hanem tanítanak nyelvészetet, történelmet, akkor tanítanak a kultúráról, politika stb.. Ezekkel a szakokkal sincsen baj, én is nyelvszakra járok és nagyon szeretem, az sem igaz, hogy ez egyenlő azzal, hogy a mekiben fogsz krumplit sütni, viszont csak akkor érdemes nyelvszakra jelentkezni, ha tudod, hogy a többi része (töri stb., amit felsoroltam) is érdekelni fog. Ha szimplán csak a nyelvtanulás a célod, akkor a nyelvtanfolyam lehet, hogy egy jobb választás, mert tényleg a nyelvet tanulod és sokkal gyorsabban megtanulod, mint egy nyelvszakon.


Egyébként elég sok egyetemen vannak ilyen szakok, a legtöbb az ELTE-n, de szerintem az SZTE és a PTE is jó választás, valamint én jókat hallottam a Pázmányról és a Károliról is.


Valamint értelemszerűen más szakokon is vannak nyelvórák, leginkább szakmai nyelv, de én nem ilyen szakra járok.

2018. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!