Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan a legegyszerűbb nyelvet...

Hogyan a legegyszerűbb nyelvet tanulni? Többi lent .

Figyelt kérdés

18/F


Eddig Angolt tanultam általános iskolától egészen mostanáig . Viszont szeretnék elkezdeni Németet tanulni . Nagyon nem vagyok otthon ebben a nyelvben annyit tudok 1-2 szó valamennyire hasonló mint az Angolban de semmi más . Hogy érné meg belevágni ?

- Online tanfolyamokról valami tapasztalat ?

- Egyéni tanulás mennyire hatékony - avagy hátrányos ?

- Külön tanàrhoz nem tudom lesz a lehetőségem mivel Németorszàgba költözünk egy számomra teljesen ismeretlen városba ahol nem valószínű hogy az első időkben lesz rá alkalmam hogy tanárt kerítések aki beszél magyarul is .


2018. márc. 4. 10:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Kerítsek*
2018. márc. 4. 10:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha Németországba költözöl, akkor lényegében meg is van oldva a dolog, bár az elején nagyon rossz lesz, hogy semmit sem értesz. Fogj egy nyelvkönyvet, és kezdj tanulni. Egyedül sem lehetetlen. Ezt kiegészítheted netes gyakorlásokkal, például a duolingo oldalon.
2018. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Németországban minden városban van német nyelvtanfoylam nem-németek számára - méghozzá igen olcsón (fél év 100 Euro alatt, de inkább 60-70 közt, ami havi 10-15 Eurot jelent csak!).

Feltétlen tanárral kezdd el, méghozzá német valakivel - ugyanis ez az legbiztosabb mód arra, hogy rendesen megtanulod a nyelvet. Ha online vagy könyvböl otthon akarnád megtanulni, akkor garantált egy csomó hibás rögzülés, és ezeket utólag kijavítani majdnem lehetetlen.


Mivel megvan a lehetöséged anyanyelvi tanártól tanulni, feltétlen ezt a módszert válaszd.

2018. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3-as vagyok: miért kellene olyan tanár, aki beszél magyarul is? a német tanulásához nem kell magyarul tudnia, és kik külföldieket tanítanak, azonknak megvan a nagyon jól bevált módszerük arra, hogy ne kelljen más nyelv hozzá, csak a német.

Itt rengeteg külföldi (migránsok meg munkakeresök különbözö országokból), akik értelmeszerüen nem beszélnek németül, a tanár meg nem tud(hat) mindenféle nyelven, ezért szóba sem jöhet, hogy az ö anyanyelvüket behozzák a tanításba. Ennek ellenére - vagy éppen ezért - igen sokan egy év alatt B2-es szintre jutnak, mármint azok, akik akarnak is tanulni.

Sok olyan embert ismerek, akik két éve még valahol egész máshol éltek, és ma meg gyakorlatilag hibátlanul, választékosan és folyamatosan beszélik a németet.


Ha esetleg konkrétabb kérdésed van, írhatsz pribátban is, mivel régóta itt élek, szivesen segítek.

2018. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!