Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet tanulni mennyire éri...

Németet tanulni mennyire éri meg itthon? Hasznát lehet venni, vagy már túl sokan beszélik? Spanyol, olasz?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni egy második nyelvet, angolul már jól tudok. A németre gondoltam, de olasz, spanyol is tetszik. Olyan nyelvet szeretnék tanulni, ami egyaránt hasznos itthon és külföldön is. Tudnátok mondani nekem pro és kontra érveket a német mellett? Van aki azt mondja nagyon hasznos, de van, aki szerint már elegen beszélik itthon. Spanyollal és olasszal mi a helyzet, azokat gondolom azért kevesebben beszélik, de vajon hasznosítani is lehet őket itthon?
2018. márc. 4. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Spanyolul beszél a világ fele kis túlzással. Hasznos nyelv


A német itt Európán belül nagyon hasznos.


Az olaszt én hagynám

2018. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

Jaja, jól írja az előző, több százmillió nincstelen kubai, venezuelai, perui, bolíviai, guatemalai mesztic beszéli a spanyol valamelyik dialektusát, jó biznisz! :D

Németül tanulj.

2018. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
55%

Spanyol jó nyelv, de itt nagyon megéri a német, főleg, ha esetleg Ausztriában, Németországban képzeled el a jövődet.

Nekünk az volt a kötelező általánosban, így ràm maradt. Inkább itt a nyugati, falusi iskolában tanítják. Én imádtam, főleg mert nagyon szerettem Sissi-t és mimden könyvet németül olvastam.

Ha lehetett volna spanyolul tanulni, én azt választottam volna.

Az olaszt hagynám, komolyan. Olaszországon kivül, nem fogod használni, esetleg megérted a románt.

Spanyol mimdenképp könnyebb, mint a német. Viszont a németben a kiejtés nagyon könnyű, bármit ki tudok olvasni, mégha nem tudom mit jelent, az angol nem így van.

Szóval Ausztria fele, vagy inkább spanyol ország, Közép-Amerika?

2018. márc. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
*Spanyolország
2018. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Német valóban jobban "kifizetődő". Én azt tanulom második nyelvként, én imádom, mert kicsiként is vonzott, valamint az olasz is, mert bátyám imádja. Ő spanyolul tanult, de olaszt választott volna, ha lett volna. Ha a németet is felviszem olyan szintre mint az angolt akkor én az olaszt választanám, mert érdekel, még ha a spanyol kifizetődöbb. Ismerek kis vállalkozókat a környékünkön akik olaszok, tehát itt jobban megéri. Szívem szerint vagy Olaszban vagy az USAban élnék pár évet.
2018. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Van olyan ismerősöm aki megkérdezte tőle, hogy a németet már nem beszélik túl sokan itt Mo-n? Ezért gondolkodtam el rajta, hogy valóban hasznos-e még. De szerintem is azzal lenne több lehetőség, ahogy látom. Utolsó: Én anno spanyolul tanultam, de már alig tudok valamit. Engem is az olasz érdekelne jobban, mivel nagyon vonz az olasz kultúra, a spanyol kevésbé. A spanyol nyelv is nagyon tetszik mondjuk, de kultúra szempontjából meg az olasz jön be.
2018. márc. 14. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaj, azt nem írtam, hogy még az orosz az aminek itt haszna lesz. Nehéz nyelv, de ha nézzük több vállalaltnál vannak orosz kapcsolatok, és akik tudnak oroszul azok nagyrésze lassan nyugdíjjas, tehát kell az utánpótlás. Engem szint úgy érdekel mint az olasz, egyszer biztos neki látok. 5 voltam.
2018. márc. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az orosz ilyen multicéges munkához lesz hasznos, ugye? Csak azért kérdezem, mert az irodai munka nem igazan az en vilagom.
2018. márc. 15. 14:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Többnyire igen, meg ki tudja mikor kell. :)
2018. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!