Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol vagy az olasz nyelv...

A spanyol vagy az olasz nyelv a könnyebb? És melyiket tudnám elkezdeni esetleg itthon, tanár nélkül?

Figyelt kérdés
Beszélek már angolul és németül, most viszont szeretnék olyan nyelvet is elsajátítani, ami tetszik is:) Mindkettő szimpatikus, de nem tudom, melyiket lehet itthon is elkezdeni? Milyen könyveket ajánlanátok hozzá?
2011. máj. 27. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Milyen szakterületen mozogsz? Nyilván ha mérnök vagy, akkor mondjuk ne olyan nyelvet tanulj, aminek semmi ipari kapcsolata nincs Mo-al. Ha egyáltalán itt akarsz maradni persze.
2011. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Orvosnak készülök ,de mindenképpen külföldre szeretnék menni, akkor is, ha nem leszek az, bár remélem :) Mindig is nagy álmom volt, hogy Olaszországban vagy Spanyolországban éljek, de jelenleg nincs keretem nyelviskolához, ezért egyedül kell elkezdenem :( Mind2 ugyanannyira tetszik, mind2 országban jártam már és ismerem is.
2011. máj. 27. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Nyelvtanilag nem hinném, hogy hatalmas különbség lenne köztük :D Viszont szerintem az olasz kiejtés egyszerűbb (barátom spanyolul tanul, én olaszul). Írott szövegben elég nagy százalékú a megérthetőség mindkét irányba, bár én nagyon nagyon elfogult vagyok :P

Ami az olaszban nehéz, az az igerendszer, de az szerintem a spanyolban is hasonló.

2011. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Én spanyolul nem tanultam, viszont olaszul igen (énis itthon) és egyáltalán nem vészes :)
2011. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

a spanyolnak az az előnye, hogy a világon nagyon sokan beszélik, vagy legalábbis valami hasonlót (kb 400 millió ember), míg az olaszt csak kb 60 millióan. Bár még Spanyolország egyes részein sem spanyolul beszélnek, ez mondjuk hátránya. Egyébként nyelvcsaládra tényleg hasonlítanak, mindkettő latin/újlatin nyelv.

De ha a barátod spanyolul tanul akkor talán azt lenne célszerűbb elkezdeni, mert tudna segíteni benne.

2011. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

"A spanyol vagy az olasz nyelv a könnyebb?"


Semmi lényeges különbség.


"És melyiket tudnám elkezdeni esetleg itthon, tanár nélkül?"


Bármelyik nyelvet, ha van akaraterőd és rendes módszered.


"Beszélek már angolul és németül, most viszont szeretnék olyan nyelvet is elsajátítani, ami tetszik is:)"


Akkor tanulj valami szépet, pl. franciát vagy oroszt.


"Mindkettő szimpatikus, de nem tudom, melyiket lehet itthon is elkezdeni?"


A spanyolt tanuld, mert fontosabb az olasznál, és Mo.-on kevesebben beszélik, mint az olaszt (bár mindkettőt túl sokan tanulják a jelentőségükhöz képest).


Vagy esetleg megpróbálhatnád a portugált, sokkal szebb, és századannyian tanulják errefelé, mint mondjuk az olaszt.

2011. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én arra lennék kiváncsi hogy akrsz egyedül elkezdeni egy teljesen ismeretlen nyelvet? FÉLRE ÉRTÉS NE LEGYEN NEM PISZKÁLÓDÁS. DE ÉN IS EL AKAROK KEZDENI ITTHON OLASZT TANULNI CSAK NEM TUDOM HOGY FOGJAK NEKI, bár sztem végül tanárhoz fogok menni, mivel már jó ideje gondolkozok rajta
2011. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most 2 dolgon gondolkodom: 1. rögtön az elején elmegyek nyelviskolába, csa az alapokat megtanulni és utána egyedül viszem tovább. Ez angolnál bevált, minimális tudással kezdtem, most felsőfokon vagyok. 2. találtam egy olyat, hogy PONS nyelvtanfolyam kezdőknek 8-9 ezer forintért megadja az alaptudást ( 5 nyelven van azt hiszem, angol, német, olasz, spanyol, francia) és utána már tudok használni egynyelvű könyveket is. Azért is tettem fel a kérdést, hogy megtudjam tényleg el lehet e kezdeni egy nyelvet tanulni egyedül :).
2011. máj. 31. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!