Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német érettségin milyen...

Német érettségin milyen szituációk vannak?

Figyelt kérdés
Valaki tudna nekem küldeni kész kidolgozott szituációt? úgy értem, hogy mintákat, hogy pl. ha jegyet akarnak tőlem venni, akkor kb. mit kell mondanom, meg ilyenek.
2010. jún. 9. 14:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és még egy kérdésem lenne: hány fős kb az érettségi bizottság? mármint hányan vannak benn, amikor szóbelizek?
2010. jún. 9. 14:33
 2/11 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekelne, de még nem találtam kidolgozott szituációkat.

Szóbelin akár bent lehet az egész tanári kar, akik eddig tanítottak

2010. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell kidolgozott szerintem, elég, ha egy mondatot össze tudsz rakni. A szituációkat úgy adják meg, olyan vázlatosan, hogy neked tulajdonképpen csak mondatot kell formálnod belőle. Egyszerű, de tényleg.
2010. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tényleg megadják vázlatosan? de jó! remélem tényleg egyszerű lesz. köszi a válaszokat!
2010. jún. 9. 15:17
 5/11 A kérdező kommentje:
de azért továbbra is várom a tapasztalatokat!
2010. jún. 9. 15:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk legalábbis megadták:) nekem moziba kellett hívnom a tanárom. Fel voltak sorolva, hogy miről kell beszélnem, tulajdonképpen elég volt megfordítani a szórendet, h kérdő mondat legyen, meg ilyenek.
2010. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de jó...egyre jobban megnyugtattok :D
2010. jún. 9. 15:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Na ez jó hír. Mi órán egyetlen szituációt gyakoroltunk, útleírást kellett adni, de csak egy térkép volt segítségként.

Hát az nagyon nem ment. :D

2010. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak bent vagy 5-en,de egyik sem fog rád figyelni,csak a tanár. Középszinten ebből vannak a témák:

[link]

A témák próbaként ki vannak dolgozva 3 nehézségi szinten.


De lehet emelt szinten is.

De nekem innen volt a szitu: [link]


Válaszodra:te: Guten Tag, Wobei kann ich Ihnen helfen?

tanár:Guten tag,Ich möchte eine Ticket kaufen. Ist es möglich?

te:Ja,Wieviel ticket möchten Sie? tanár:zwei,für mich,und für mein Mann. Wieviel kosten diese Ticket? te:15 euro.Möchten Sie noch etwas? tanár:nein,danke schön. te:nicht zu danke vagy bitte sehr. Auf Wiedersehen. tanár:Auf Wiedersehen.


valami ilyesmi,ha hibás:sorry

2010. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tök baromságot írtam:) javítom magam:te: Guten Tag, Wobei kann ich Ihnen helfen?

tanár:Guten tag,Ich möchte eine Ticket (Karte)kaufen. Ist es möglich? te:Ja,Wir haben noch viele Tickets (Karten).

Möchten Sie bei Kreditkarte oder Bargeld bezahlen?

tanár:Ich habe Bargeld. te:In Ordnung,es kostet 15 euro. tanár: Danke schön. te:nicht zu danke (bitte sehr) Auf Wiedersehen, tanár:Auf Wiedersehen

2010. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!