Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I don't have és I haven't got...

I don't have és I haven't got ugyan az?

Figyelt kérdés

Az alapok nagyon nem mennek :( Valaki eltudná magyarázni kérlek mi a különbség a kettő között? Illetve mikor melyiket alkalmazzuk?

Köszönöm!

16/L



2018. márc. 10. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanaz. Elvileg a don't-os az amerikai, a got-os a brit, de ma már elmosódnak ezek a különbségek. Tök mindegy, melyiket használod. Múlt időben viszont nem létezik olyan, hogy "hadn't got", azt csak did-del lehet tagadni.
2018. márc. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Jelentésben ugyanaz. A have got alak inkább a beszélt nyelvre jellemző, ott is a közvetlen stílusra.
2018. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%

Do - az cselekvés, ige, a have az vmid van. Pl I don't know sg. Nem tudok valamit .. I have not got a letter - nem kaptam ( nincs tulajdonoban) meg a levelet.

A have - az nekem van vmim. A do meg én csinálok vmit. Ezt tagadod.

Nem ugyanazt jelenti. Csak mindkét alak tagadó.

8 éve brittek között élek. - itt így van.

2018. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ja és a get (jelen) a got (múlt idő)

Remélem segítettem.

2018. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem #1 és #2 segített.


Még annyit, hogy a have got is csak "nemrégiben" elfogadott közlési forma, a neves szerző 1960-ban kiadott nyelvtankönyvében még a got zárójelben van. :) 10 éve még szó esett ismerős ismerőséről, aki sosem használja, de az illető már akkor is nyolcvanon felül volt, ha meghalt, lehet, hogy ő volt az utolsó, aki nem használta.


Meg még annyit, hogy az ismétlődő/szokás jellegű mondatokban, azaz often, usually, ever, stb alkalmazásakor inkább nem fordul elő a got.

2018. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Beszélt nyelvben mindkettő használatos.


Írott formálisabb nyelvben csak az I don't have a helyes.


Ennyi. Nyuszómuszó.

2018. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Akkor tanitsátok neki a faszsagot. Jönnek ki a "nagy nyelvizsgàjukkal" aztán egy kukkot se ért meg belőle az angol. :D Angol nyelvtanàrom elbujt a hátam mögött az angol okossagiaval, meg a szar akcentusaval.
2018. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Most nagyjából olyasmiről beszélünk, mint mikor a tanár megtanította neked a szobába és a szobában közti különbséget, és a nyaraláskor meg csak azt hallod az alvégen, hogy szobába, és akkor az egy faszsag, mit tanítottak, ugye?

Mi köze a tanár szar akcentusának a have használatához? Látom, felgyülemlett benned az érzésömleny. :)

2018. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!