Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van esélye annak, hogy valaha...

Van esélye annak, hogy valaha eltöröljék a nyelv vizsga követelményt diplomához?

Figyelt kérdés
Nem túl populáris gondolat az enyém, de a kérdésből is feltűnhet nem rendelkezek nyelvvizsgával. Próbáltam letenni eddig párszor az írásbelit, de mindig 1-2%-on múlott. ÉS már kedvem sincs nekimenni újra és újra. Két fajta embert ismerek, akinek van és akinek nincs. A különbség az, hogy akinek van az megengedhette magának a magántanárt aki pedig nem az szenved vele ahogy én. Jó persze nem erre szeretném hárítani a felelősséget, az, hogy nem sikerült rajtam múlott senki máson, de egyszerűen nem érzem reálisnak mint követelményt. Középiskolában, nagyon ritkán beszéltünk szóban idegen nyelvet órákon (a kiejtésemet is kiröhögik sokszor..) sőt nem is nagyon gyakoroltunk nyelvvizsgára mert a tanár kijelentette, hogy a csoportban úgyse lesz senkinek sem nyelvvizsgája. Szerintetek mint követelmény diplomához szükséges? Miért nem lehetne eltörölni szimplán? Vagy elhalasztani amíg el nem ér egy szintet a közoktatás a nyelvoktatás terén..

2018. márc. 10. 13:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem szar iskolába kellett volna járni. Egy normális középiskolában sokan megszerzik a B2-t, vagy leteszik az emelt érettségit. Szinte minden iskolában van nyelvi előkészítős képzés, ahol az első évben heti 12 órában tanulod az első idegen nyelvet, utána kisebb óraszámban még 4 évig. Akinek ez nem elég, magára vessen! Mostanában nem fogják eltörölni ezt a követelményt, sőt, ellentétes folyamat zajlik. Hamardoan már fel se veszik egyetemre, azt, akinek nincs használható nyelvtudása.
2018. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Erre semmi esély, sőt ha jól tudom jövőre már az egyetemi jelentkezés feltétele lesz a középfokú nyelvvizsga.


Én azt gondolom van olyan diploma amihez kell, és van, amihez felesleges, de ezt sajnos nem mi határozzuk meg. Ha ez vigasztal én is sokat szenvedtem mire meglett.


Jaa és aki szerint normális középiskolába kell járni: oda jártam, viszont a 4 év alatt 7 angoltanárunk volt, és minddel az alapoktól kellett kezdeni, így esélytelen volt a nyelvvizsga megszerzése. Pedig benne van az országos top 50 gimiben.

2018. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát én jó pár olyan embert ismerek, aki magántanár nélkül csinálta meg a nyelvvizsgát... :) Az tény, hogy a közoktatás nem jeleskedik a nyelvoktatás terén (sem), kivéve ha az ember bekerül egy nyelvi tagozatba, ott azért szinte mindenkinek sikerül a nyelvvizsga. És az is igaz, hogy jó lenne kicsit átalakítani a nyelvvizsga követelményt, mert sok embernek ugyan sikerül, aztán még sem tudja rendesen használni a nyelvet vagy alig mer megszólalni, szóval nem adja vissza a valódi tudást.

Viszont jelenleg ez a mérce mutatja a nyelvtudást és a munkahelyek is ez alapján is hívnak be interjúra, hogy hány nyelvvizsgád van. Persze aztán élőben letesztelik az igazi tudást. De valljuk ma már alig van olyan diplomás állás, ahol ne kellene a nyelvtudás. Szóval ezért kell valami.

És kapaszkodj meg, valahol két nyelvvizsga kell a diplomához :)

2018. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
#2 Akkor nem jó iskolába jártál. Tanárváltáskor miért kellene elölről kezdeni? A lányomnak ötödik éve ugyanaz tanítja az angolt, pedig nem versenyistállóról van szó. 8 osztályos gimibe jár emelt angolra. Hetedikben már érettségi feladatosorral próbálkoztak...
2018. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy rossz oldalról közelíted meg. Egy diplomás értelmiséginek az a minimum,hogy egy élő világnyelven ért, beszéli, használja.A nyelvvizsga csupán egy eredmény, egy papír, nem maga cél. A legtöbb szakirodalom idegen nyelven elérhető csak, és ez egyre egyértelműbb lesz, minthogy az is,hogy olyan világban élünk ahol folyamatosan tanulnunk kell.


Ha tényleg a nyelvet tanulod, azért mert hasznos, mert a tudás addig nem ismert területeket nyit meg számodra, akkor rájössz, hogy nem a nyelvvizsga a legnagyobb akadály és nem a diploma teszi az értelmiségit az csak egy papír.



Egyébként egy B2 nyelvvizsga az még annyira csak alap,hogy csak max. egy adott országban történő eligazodáshoz elegendő.



Az oktatás és a tanár nemtörődömsége meg nem egy jó kifogás, hiszen nem a tanár tanul helyetted, csak magadnak tanulsz. Ma már az internet és multinationális kultúrák világában szinte minden elérhető.


Szerintem inkább az a jó ötlet, hogy csak nyelvvizsgával vesznek fel embereket egyetemre.....

2018. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs eselye.

Elmondom a hatteremet: 12 ev angol a suliban, 8 tanar, mind pocsek. 18 evesen 1 evre kikoltoztem angliaba. Ugy jottem haza, hogy egy atlag beszelgetes egy reszet ertettem, de megszolalni a vilagert se. A nyelv tanulast meg a pszichologia is kulon kezeli. Nekem pl. volt egy iszonyatos gyerekkorom, gondoskodo szulo nelkul, igy mindent magamnak kellett megoldanom. Ha hibaztam, az en felelossegem volt mar 6 evesen is, mert a szulom nem javitotta ki. Igy aztan minden erommel probalok nem hibazni. Inkabb nem csinalom, ha nem vagyok benne beton biztos. Nyelvet tekintve, inkabb nem szolalok meg. Ez egy olyan kotottseg, hogy aki nem ezt elte at, az el se tudja kepzelni. Ezt csak azert irtam le, hogy lasd a nyelv nem tudas mogott, lehetnek komoly lelki akadalyok is. (Sok egyeb mellett) Vegul egy nem tul nepszeru, de elfogadott nyelvvizsga helyen szereztem nyelvvizsgat. Eppen atcsusztam, azota is csodakent emlegetem. Amiert megse tamogatnam, hogy legalabb 1 nyelv ne legyen kotelezo, az a kitarto munka. Lehet, hogy sose fogsz folyekonyan beszelni. Nagy esely van ra, hogy nem is lesz ra komoly szukseged. DE kitartasra, a kudarcok elengedesere, ujra probalasara lesz! Kit erdekel, hogy nem sikerult 2x? Majd sikerul harmadszor! Ha csak par ponton mult, nem szabad feladni. Minden esely adott! Ugorj neki ujra, probald ki a vizsgakat, es biztosan sikerulni fog! Azon melazni, hogy mennyivel lenne konnyebb, ha nem lenne kotelezo, lehet, de felesleges. Benned van a lehetoseg, elj vele.

2018. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
4es, de jó iskolába jártam:-) Viszont minden tanárnak más a módszere, és mind elölről akarta kezdeni, hogy a saját ritmusában és felépítésével haladhasson. Így érettségiig csak egy alapfokú nyelvvizsgát tudtunk összehozni.
2018. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Gimiben nekem is nagyon rossz volt a nyelvoktatás, sose voltam magántanárnál mégis felsőfokú nyelvvizsgám van. Rengeteg felkészítő könyv van, neten is van bőven anyag, vannak oldalak amiknek kimondottan az a célja hogy más anyanyelvűrkkel is beszélgethess hogy a kiejtést is szokd. Szóval lehetőség van nyelvet tanulni.


Szerintem fontos a nyelvvizsga, egyetem alatt is sokszor kell idegen nyelvű forrást felhasználni, nálunk a szakdogához is kellett. Aztán most hogy dolgozok munkahelyen is szinte napi szinten kell használnom az angolt. Nagyon kevés szakma van amihez egyáltalán nem kell nyelvtudás, viszont a legtöbb diplomás munkakörnél ezt nehéz kivédeni. Nem hiszem hogy eltörlik a nyelvvizsgát és szerintem nem is kéne.

2018. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%
A nyelvvizsga azt méri, hogy milyen jól tudod használni különböző kommunikációs helyzetekben a nyelvet, nem azt, hogy a saját szellemi szinteden ki tudod-e fejezni magad. Neked ez magyarul se megy, sokkal mélyebb gondok vannak, mint a nyelvismeret hiánya. Ebben a kérdésedben se találtad el a regisztert, körülményeskedsz, rosszul használsz szavakat, ráadásul tele van logikai hibával, pedig magyarul írtad. Mások nagyságrendekkel jobb képességekkel vágnak neki a nyelvvizsgának, azért sikerül nekik.
2018. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem fogják eltörölni a nyelvvizsga kritériumot. Nekem negyedjére lett meg az angol átérzem a problémád.
2018. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!