Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány szót lehet / érdemes...

Hány szót lehet / érdemes megtanulni naponta?

Figyelt kérdés

Ma letöltöttem az anki nevezetű programot, és egészen élvezem az angol szavak tanulását.

Kb 300 kártyát megtanultam már, ezekből 100-at ismertem, 100-ról volt valami sejtésem, és 100 kb teljesen új volt.

Most több visszakérdező tesztet is csináltam, és 96%-ra emlékszem is.


Naponta kb mennyit lenne célszerű megtanulni? 20-30at?


2018. márc. 10. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem így önmagában semennyit, mert nincs érelme. Ha utána nem találkozol mondatokban a szavakkal, akkor azoknak a nagy részét el fogod felejteni, tehát tök feleslegesen tanultad meg őket. Ha mondatokban találkozol a szavakkal, akkor meg úgyis utánanéztél volna, akkor mi értelme volt külön szenvedni ezzel?
2018. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is sokkal nehezebben maradnak meg a szavak, ha nem mondatokból, szövegből tanulom őket, hanem mondjuk szókártyákról. Ezért a legcélszerűbb olvasni az adott nyelven, amit nem ismersz szót, kiszótárazod, hamar megmarad. És közben a nyelvtani szerkezetek is beépülnek a tudatalattidba.
2018. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ankihoz:


1. Nem szótanító program, hanem a már megtanult kifejezések szinten tartására való. (Lásd bővebben az SRS fogalmát).


2. Szavakat soha nem tanulunk, csak kifejezéseket, mert akkor használni is fogod tudni beszéd során, nem csak teszteket tudsz majd kitölteni némán.


3. Tartósan napi 100 szó szerintem brutális, átlag embernek esélytelen. Napi több órát tanulni is felesleges, nem fog megmaradni. Napi 50nel vígan haladsz előre és még így gyors lesz a tempó. Ma 96%-ra emlékszel, ezt hívják rövidtávú memóriának. 1 hónap múlva meg 30% vagy az alatt, az a hosszú távú memória.


4. A legjobb sajat pakliból tanulni, és csak annyit benne tartani, ami a szintentartáshoz kell. Nem a sok kártya a cél, hanem a minél kevesebb. Triviális szavakat tárolni csak azt jelenti, hogy nem tudod mire való a program.

2018. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A barátom, aki ajánlotta, azt mondta, napi 5 új kifejezéssel működik neki jól. Ez nagyjából reális málam is. (igaz, én hektikusabban használom, heti 1x, max 2x írok be új kártyákat, de naponta átpörgetem)

És igen, csatlakozom az előttem szólóhoz: saját, hasznos kifejezéseket, fél mondatokat írj bele, amiket egyébként is használnál beszéd közben.

2018. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100-200
2018. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!