Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon bekavarna, ha egyszerre...

Nagyon bekavarna, ha egyszerre tanulnék angolul és németül?

Figyelt kérdés

Rossz ötlet volna,ha egyszerre tanulnék angolul és németül?

Szeretnék mindkét nyelven megtanulni,de félek,hogy a németbe angol szavakat tennék vagy fordítva.

Nektek van erről tapasztalatotok?



2018. márc. 10. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb gimiben kötelező 2 nyelven tanulni, nem annyira vészes, a többségnek menni szokott. Volt hogy összekevertem szavakat pl habe helyett have lett, de ez csak néha esik meg. Szerintem simán lehet tanulni őket párhuzamosan.
2018. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Eleinte lehet, hogy kevernél néha pár szót, de símán meg lehet tanulni a kettöt egyszerre.
2018. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó, neked a magyart se sikerült eddig megtanulni. xD
2018. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jó, mondjuk gimiben egyszerre tanulod a két nyelvet, viszont az egyiket már általános iskolában is tanultad és akkor már elértél egy szintet. Ez így szerintem is működik, nekem legalábbis nem volt vele problémám, hogy mondjuk összekevertem volna vagy ilyesmi. Ugyanakkor, ha mondjuk mindkettőt egyszerre kezded és még egyik nyelvből sincsen előzetes tudásod, akkor az úgy nehezebb lehet szerintem. Biztosan nem lehetetlen, de szerintem nehezebb.
2018. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Igen. Rossz ötlet. Ahogy sok más is a közoktatásban. Amíg az egyikből nem vagy stabil b2/c1 szinten, addig ne kezdj újba! Nincs értelme.
2018. márc. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Az nagyon be.
2018. márc. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván ez is emberfüggő. Nekem egyáltalán nem kavart be, mint ahogy a legtöbb osztálytársamnak sem. Próbáld meg, nem veszíthetsz vele.
2018. márc. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De igen, veszíthet vele: pont azt, hogy ha ő az a kategória, akinél bezavar a kettő párhuzamos tanulása, akkor egyiket se fogja tudni igazán jól megtanulni, illetve csak sokkal lassabban.


Én egy év különbséggel kezdtem (előbb angolt, aztán németet), és valamennyire még így is zavarta egymást a kettő: illetve inkább a németet nyomta el az angol. Szóval szerintem nem kell B2-C1 szintre eljutnod az egyikből, mielőtt belefogsz a másikba is, de azért 2-3 év eltolódás legyen lehetőleg.

2018. márc. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem veszíthet vele, mert pár hét alatt érzi, hogy megy-e a kettő együtt vagy nem: ha nem, az egyiket elhagyja és kész.
2018. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Én egyetemen párhuzamosan csinálok 2 nyelvi szakot(orosz-svéd), mindkettőt egyetem elején kezdtem. Simán megy egyszerre a kettő. Gimiben angol-német párost is egyszerre tanultam, azzal sem volt gond.
2018. márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!