Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanultatok meg angolul?

Hogy tanultatok meg angolul?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ki, hogyan tanult meg angolul? Az én tudásom jelenleg (gyenge) középszintûnek mondható, de már egy ideje úgy érzem nem fejlôdött tovább. Már nem járok suliba (hizzáteszem, ott nem is tanítottak túl sokat. Amit tudok annak max 1/3át tanultam ott, a többit itthon, de elakadtam.)

Próbálkoztam már sok mindennel, próbáltam filmet nézni, angol emberekkel beszélni, könyvet olvasni, de inkabb csak elbizonytalanít.

Ha olvasom ugyahogy megértem mirôl van szó, de akkor sem vagyok teljesen biztos abban, hogy jól értem.

Ha magamnak kell megalkotnom egy mondatot az borzalmas. Mindent le kell ellenôriznem, mert nem vagyok biztos abban, hogy jól írtam-e , és sokszor tényleg rosszul írom..

Van valami tippetek, vag technikátok, ami nektek bevált?



2018. márc. 6. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokszor írtam már itt, de tényleg így van, én sokat köszönhetek az Öt év öt nyelv blognak. Önállóan tanulok nyelveket, sok jó tippet olvastam ott. Egy részét tudtam, de rosszul használtam pl. Anki, amit szintén helyretett Bálint, a blog írója, ezenkívül nagyon gyakorlatiasak a tanácsai.
2018. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már másodikos koromtól tanultam angolul, közben 3 évig nyelvsuliba is jártam olyan 5-7.-ig, de az igazi tudást középiskolában szedtem össze, mert kéttannyelvű középsuliba jártam, és az óráim fele angolul volt. Aztán anglisztika szakon végeztem az egyetemet. :D Ez persze a hivatalos része, a gyakorlatban temérdek angol film/sorozat nézésével, amiket imádok, kb. az a hobbim :D
2018. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval én mindenképp azt ajánlom, hogy nagyon sok filmet angolul nézz, angol felirattal!!! ez nagyon fontos, ne magyarral. Aztán nézz híradót angolul (CNN, BBC), olvass könyvet (pl. szerintem a Harry Potter Könyvekkel lehet megbírkóznál 10 év angol tanulás után, de ha nem, akkor a Libriben árulnak ilyen leegyszerűsített nyelvezettel megírt klasszikusokat, hogy az angolul középszint körül beszélők is megértsék, de szerintem még könyvtárban is meg lehet találni őket.
2018. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!